دادسرای قزوین ۴۱ درصد پست بلاتصدی دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 149100
تاریخ انتشار: ۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۰
دادستان قزوين:
شاخص : دادستان عمومي و انقلاب قزوين گفت: در بحث قضايي در دادسراي قزوين 41 درصد پست بلاتصدي داريم يعني از 181 نفر، 81 نفر بلاتصدي هستند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی دادستان قزوین در دیدار با حجت الاسلام قدرتی رئیس کل دادگستری استان اظهار کرد: روایت داریم که امام حسین (ع) می فرماید: حوائج مردم به سوی شما می آید و شما در جایگاهی حضور دارید که محل رجوع برای گرفتاری مردم هستید، مسئولیت از فرصت های الهی و نعمت پروردگار متعال است از این رو اگر خسته شوید این نعمت را تبدلی به نقمت می کند و یا به غیر واگذار می کند.

وی ادامه داد: خداوند سبحان را شاکریم که در دادسرای عمومی و انقلاب در این جهت گام برمی دارند، باید سپاسگذار این نعمت باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین در تمجید از رئیس سابق دادگستری استان وی را فردی فرهیخته، اندیشمند، پیگیر، ساعی، علاقمند و با انگیزه خواند و عنوان کرد: در دوران مدیریت ایشان اقدامات مختلفی برای کاهش موانع و افزایش امکانات برداشته شد و برخی مشکلات کاهش یافته و همچنان با تنگناهایی مواجه هستیم.

وی اعلام کرد: در بحث قضایی در دادسرای قزوین ۴۱ درصد پست بلاتصدی داریم یعنی از ۱۸۱ نفر، ۸۱ نفر بلاتصدی هستند، این موضوع با توجه به کثرت کار موجب شده تا با مشکلاتی مواجه باشیم.

حجت الاسلام صادقی نیارکی ادامه داد: همچنین در بخش اداری ۴۹ درصد پست بلاتصدی داریم که از لحاظ میزان کاری که در دادسرای قزوین انجام می دهند، با تعداد مراجعه کننده قابل مقایسه نیست چراکه دادسرای استان با ۹۰ کارمند و میانگین دو هزار مراجعه کننده در رتبه نخست پاسخگویی به مردم با کمترین نیرو قرار دارد.

در ۶ ماهه نخست سال جاری ۱۳۳ هزار و ۹۹۷ پرونده رسیدگی شد

وی تصریح کرد: در ۶ ماهه نخست سال جاری در استان قزوین ۱۳۳ هزار و ۹۹۷ پرونده رسیدگی شده است که ۳۴ هزار و ۳۵۰ پرونده در دادسرای شهرستان قزوین مطرح شده است.

دادستان عمومی و انقلاب قزوین عنوان کرد: این سخن بدان معناست که ۲۵ درصد از کار استان در مرکز استان انجام شده در حالی که در مرکز استان ۲۵ درصد تجهیرات و امکانات دادسرا را نداریم بلکه تنها ۱۸ درصد از امکانات استان را داریم.

وی افزود: ۲۱ درصد از امتیازات “سی.ام.اس” استانی مربوط به تلاش و کوشش همکاران دادسرای مرکز استان است.

حجت الاسلام صادقی نیارکی گفت: آنچه مدیران ما را آزار می دهد این است که علیرغم اینکه جزو ۶ استان کشور هستیم ولی در استان قزوین به ازای هر ۳۰ هزار نفر یک شعبه تحقیق داریم حال آنکه در خیلی از استان ها به ازاری هر ۱۵ هزار نفر یک شعبه تحقیق دارند به طوری که در استان با یک میلیون و ۳۰۰ هزار نفر جمعیت تنها ۴۴ شعبه تحقیق داریم این میزان کار نیاز به پیگیری موضوع دارد.

وی یادآورشد: یکی از نیازهای دادسرای قزوین برای ارائه خدمت، فضای مناسب است چراکه در حال حاضر فضای دادسرای قزوین بسیار محدود و برای ارائه خدمت با تنگناهایی مواجه هستیم که چنین شرایطی همکاران اداری و قضایی و مردم را به زحمت می اندازد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار