داروی بیماران متابولیکی امروز در تهران توزیع می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150438
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۱:۰۹
شاخص : سخنگوی سازمان غذا و دارو در پی تجمع بیماران متابولیک از حل مشکل تامین دارو برای این بیماران و توزیع آن از امروز در تهران خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز ؛ محمد هاشمی سخنگوی سازمان غذا و دارو  با اشاره به تجمع امروز صبح بیماران متابولیک‌ در مقابل سازمان غذا و دارو گفت: شماری از بیماران متابولیک‌ امروز به دلیل مشکل تامین دسترسی دارو در مقابل سازمان غذا و دارو تجمع کردند.

داروی بیماران متابولیکی‌ امروز در تهران توزیع می شود

وی ادامه داد: قائم مقام دارو و مشاور سازمان غذا و دارو در تفاهم نامه‌های دارویی با نمایندگان بیماران متابولیکی که در مقابل سازمان غذا و دارو تجمع کرده بودند به بحث و گفت و گو پرداختند اما در نهایت چون نمایندگان بیماران در نتیجه بحث و گفت و گو قانع نشدند، این فرصت فراهم شد که نمایندگان بیماران متابولیکی در دفتر مدیر کل داروی سازمان غذا و دارو حضور پیدا  و مشکلات خود را مطرح کنند.

داروی بیماران متابولیکی امروز در تهران توزیع می‌شود

هاشمی با اشاره به مشکل نقدینگی شرکت وارد کننده دارو برای بیماران متابولیک‌ گفت: مدیر کل دارو سازمان غذا و دارو  با شرکت وارد کننده دارو برای بیماران متابولیک‌ در حضور نمایندگان بیماران تماس گرفت و این شرکت مشکل نقدینگی و نبود بودجه حتی برای ترخیص دارو‌ها از گمرک را علت مشکل به وجود آمده در تامین داروی بیماران متابولیکی عنوان کرد.

سخنگوی سازمان غذا و دارو از توزیع داروی بیماران متابولیکی‌ عصر امروز در  تهران خبر داد و افزود: بیماران متابولیکی در شهرستا‌ن‌ها روز دوشنبه دارو خود را دریافت می‌کنند.

داروی بیماران متابولیکی‌ امروز در تهران توزیع می شود

هاشمی پوشش بیمه‌ای داروها را یکی از موضوعات بحث شده مطرح کرد و گفت: برخی از مشکلات بیماران متابولیکی‌ ربطی به سازمان غذا و دارو ندارد، به عنوان مثال، این بیماران اظهار می‌کردند که اگر بیمه به جای آنکه سالانه ۱۵۰ میلیون تا یک میلیارد صرف هزینه دارو بیماران متابولیک‌ کند ،‌۱۵۰ میلیون پول به بیماران داده شود تا پیوند مغز و استخوان انجام دهند و بیماری آنها بهبود پیدا کنند، در این صورت بیماران دیگر رنج نمی کشند و سالیانه چند صد میلیون صرفه جویی ریالی می شود.

سخنگوی سازمان غذا و دارو عنوان کرد: مقرر شد نمایندگان بیماران متابولیکی‌ جلسه‌ای برای شرح مشکلات با رئیس سازمان غذا و دارو داشته باشند و ریاست سازمان موضوع مطرح شده در زمینه پیوند و صرفه‌جویی هزینه‌ای را به بیمه‌ها اطلاع دهد.

داروی بیماران متابولیکی‌ امروز در تهران توزیع می شود

هاشمی یاد‌آور شد: مشکل اصلی بیماران متابولیک‌ تامین یکی از دارو‌ها بود که توزیع این دارو امروز در تهران و دوشنبه در شهرستان‌ها انجام می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار