داعش پس از سرکوب در توییتر، به تلگرام روی آورده است
کد خبر: 112111
تاریخ انتشار: ۹ شهریور ۱۳۹۵ - ۹:۵۸
شاخص : عناصر گروه تروریستی داعش پس از مسدود شدن حساب های کاربریشان در توییتر، در پیام‌رسان تلگرام فعال شدند.

به گزارش شاخص نیوز،  به نقل از وبسایت ان دی تیوی، پس از آنکه شبکه اجتماعی توییتر به طور گسترده حساب های کاربری مرتبط با داعش را مسدود کرد، عناصر این گروه تروریستی به سرعت در نرم افزار پیام رسان تلگرام فعال شدند.
به گزارش صدای آمریکا (VOA)، عناصر داعش از نرم افزار پیام رسان تلگرام برای برنامه ریزی و هماهنگی درخصوص جزئیات ماموریت های تروریستی در غرب استفاده می کنند.
فرانسه و آلمان در بیانیه هایی خواستار اعمال محدودیت های شدید درخصوص استفاده عناصر داعش از تلگرام شدند. در این بیانیه آمده است: «استفاده تروریست ها از ارتباطات رمزگذاری شده، روند تحقیق و شناسایی آنها را به چالش می کشد. برای این منظور باید با حفظ حریم خصوصی سایر شهروندان، راه حل کارآمدی پیدا کرد.»
گزارش ها نشان می دهد تمایل عناصر داعش به استفاده از نرم افزار تلگرام به شدت افزایش یافته است. عناصر داعش پس از معرفی ویژگی «کانال» از سوی تلگرام در سال ۲۰۱۵، تمایل زیادی به این نرم افزار نشان دادند.
توییتر در تلاشی برای مبارزه با اقدامات مرتبط با تروریسم، در ۶ ماه گذشته بیش از ۲۳۵ هزار حساب کاربری را به حالت تعلیق درآورد. توییتر پیش از این نیز اعلام کرده بود ۱۲۵ هزار حساب کاربری مرتبط با عناصر گروه تروریستی داعش را مسدود کرده است.
با این حال براساس تازه ترین گزارش موسسه بروکینگز، عناصر داعش هنوز هم ۴۶ هزار حساب کاربری فعال در توییتر دارند.

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار