داعش چند کودک را در موصل شستشوی مغزی داده است؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119338
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۷
شاخص : گروه تروریستی داعش ظرف دو سال گذشته هزاران کودک را در شهر موصل شستشوی مغزی داده است.
به گزارش شاخص نیوز،جواد الشمری، مسئول روابط عمومی کمیتۀ عالی حقوق بشر عراق، گفت تروریست‌ها در این دو سال برنامۀ درسی مدرسه‌ها را تغییر دادند «تا دانش‌آموزان را شستشوی مغزی دهند، تنفر را به‌زور در آنها برانگیزند و آنها را وادار به عضویت در داعش کنند».

الشمری خاطرنشان کرد که گروه تروریستی داعش از این طریق حدود ۴۰۰ هزار دانش‌آموز را شستشوی مغزی داده است.

وی در ادامه گفت: «در برنامۀ درسی داعش به کودکان نحوۀ ساخت کمربندهای انفجاری، گروگان گرفتن زنان و آماده کردن تله‌های انفجاری آموزش داده می‌شد».

به گزارش پرس‌تی‌وی، این مقام عراقی هشدار داد اگر به این کودکان رسیدگی نشود، شاید این آموزش‌ها در «ذهن آنها» نهادینه شود.

این در حالی است که دفتر کمیساریای عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر در گزارشی اعلام کرد گروه تروریستی داعش در بحبوحۀ عملیات آزادسازی موصل به‌طور فزاینده به استخدام کودکان و ربودن و اعدام غیرنظامیان روی آورده است.

زید رعد الحسین، مسئول این نهاد سازمان ملل، گفت: «تصاویر دل‌خراش کودکانی… که مجبور به انجام اعدام‌ها می‌شوند… غیرقابل‌تحمل است».

گفته می‌شود هدف داعش از به کار گرفتن کودک سربازان، آماده کردن آنها برای انجام حمله‌های انتحاری علیه نیروهای ارتش عراق است.

کمیساریای عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر اعلام کرد: «داعش کسانی را که فرزندان خلافت می‌نامد در کوچه‌های شهر قدیم موصل مستقر کرده و این افراد کمربندهای انفجاری بر تن دارند. نگرانی ما این است که شاید آنها نوجوانان و پسران جوان باشند».

سازمان ملل نیز پیش‌تر گزارش داده بود تروریست‌های داعش حدود ۹۰۰ کودک را در موصل ربوده‌اند تا آنها را به شرکت در دوره‌های آموزش نظامی وادار کنند.

رئیس کمیتۀ امور زنان، خانواده و کودکان مجلس عراق می‌گوید داعش بیشتر این کودکان را به کار گرفته و از آنها در مقابله با عملیات نیروهای امنیتی عراق استفاده می‌کند.

داعش چند کودک را در موصل شستشوی مغزی داده است؟

بنا بر گزارش‌ها، داعش در اردوگاه‌های آموزشی خود کودکان را به ابزار آدمکشی تبدیل و حتی چندین ویدئو نیز منتشر کرده که نشان می‌دهد این کودکان گروگان‌های داعش را اعدام می‌کنند.

منبع:  مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار