ایران جانبی

» دامداران از چرای دام در مناطق حفاظت شده خودداری نمایند/برخورد قضائی با شکارچیان غیرمجاز
کد خبر: 208894
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۶
دادستان عمومی و انقلاب تاکستان:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب تاکستان ضمن اشاره به جرم بودن چرای دام در مناطق حفاظت شده گفت: چرای غیر مجاز دام در این مناطق بر اساس قانون شکار وصید جرم محسوب و دارای مجازات حبس می باشد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حسین رجبی در حاشیه بازدید از منطقه حفاظت شده باشگل شهرستان تاکستان اظهار کرد: مناطق حفاظت شده از شریان های حیاتی اکوسیستم کشور و جزء سرمایه های زیست محیطی ،اجتماعی واقتصادی هستند.حفظ ونگهداری زیست بوم این مناطق ومنابع ملی، برای نسل حاضر و آینده لازم وضروری می باشد.

وی افزود: به منظور حفظ این مناطق ،پیشگیری از تخریب اراضی ملی وحفظ حقوق عامه ، کلیه ضابطین خاص محیط زیست ومنابع طبیعی ،در صورت مواجهه ومشاهده جرم مشهود ، لازم است نسبت به خروج احشام از مراتع اقدام نمایند.

این مقام قضائی تصریح نمود: وفق قانون حفاظت وبهره برداری از جنگلها ومراتع ،واگذاری حق استفاده از پروانه چرا به هر نحو از طرف صاحب پروانه به دیگری بابت استفاده از مرتع موضوع پروانه ممنوع بوده ومرتکبین به حبس محکوم خواهند شد.

دادستان عمومی و انقلاب تاکستان ضمن اشاره به جرم بودن چرای دام در مناطق حفاظت شده گفت: چرای غیر مجاز دام در این مناطق بر اساس قانون شکار وصید جرم محسوب و دارای مجازات حبس می باشد، بنابراین دامداران با رعایت حدود از چرانیدن دامهای خود در این مناطق خودداری نمایند.

وی همچنین در خصوص شکار حیوانات حفاظت شده گفت: شکار بدون غیرمجاز در مناطق حفاظت شده ممنوع بوده و چنانچه شخص بر خلاف مقررات و بدون مجوز قانونی اقدام به شکار یا صید حیوانات و جانوران وحشی حفاظت شده نموده و ورود غیر مجاز به این زیستگاه ها داشته باشد با توجه به ماده ۶۷۹ و ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲ با اشد مجازات مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام/ 1300/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار