ایران جانبی

» دانشجویان معماران آینده کشور هستند
کد خبر: 200297
تاریخ انتشار: 9 دسامبر 2019 - 1:34
عضو هیات علمی پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی:
شاخص :  عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی گفت: دانشجویان امروز جمعیت فراگیری را در جامعه تشکیل داده‌اند و مدیران و معماران آینده ایران هستند.

به گزارش خبرنگار دانشگاه شاخص، دکتر مقصود فراستخواه در مراسم روز دانشجو که در تالار اجتماعات مرکزی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد، اظهار کرد: اگر می‌خواهیم از پس مشکلات سرزمینمان بربیایم نیاز به کنش داریم چراکه جامعه ایران در موقعیت حساس و نگران‌کننده قرار دارد.

وی افزود: در جامعه ایران تغییر‌های فرهنگی مهمی اتفاق افتاده، جهان زندگی ایرانی در حال تغییر است و همین‌طور زیست جهان هم مدام در تغییر است.

عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی ادامه داد: سیستم‌های ما با زیست جهان است ولی ساختارهای ما نمی‌توانند همراهی و همزبانی رضایت‌بخشی با جهان زندگی ایرانی داشته باشند.

فراستخواه با بیان اینکه هویت و فرهنگ جامعه خود را در گذشته مدیون دانشمندان هستیم، گفت: جهان زندگی ایرانی پویاست و محتوای جامعه ایرانی در حال تغییر است

کنون ۴۹ هزار دانشجو در ایران در حال تحصیل هستند

وی ادامه داد: ابوریحان بیرونی، زکریای رازی، ابن سینا و دانشمندان بسیاری نیز سرمایه کشور هستند که به جامعه ما هویت بخشیدند؛ امروز کمتر نخبگانی هستند که به فکر منابع ایرانی باشند، جامعه به نخبگان و دانشجویان چشم دوخته است.

عضو هیات علمی موسسه پژوهش و برنامه‌ریزی آموزش عالی تصریح کرد: دانشجویان امروز جمعیت فراگیری را در جامعه تشکیل داده‌اند و مدیران و معماران آینده ایران هستند.

فراستخواه عنوان‌کرد: دانشجویان دارای چند ویژگی هستند که یکی‌از ویژگی دانشجویان امروز تنوع قومی در دانشگاه‌ها است وکه می‌توانند معرف همه زبان‌ها و سبک فرهنگ‌ها باشند.

انتهای‌ پیام/۱۵۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار