دانشگاه‌ها برای بین المللی شدن با چالش مواجه هستند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 103015
تاریخ انتشار: ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۳
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: مطرح شدن دانشگاه‌ها در عرصه بین المللی یکی از چالش‌های پیش روی آن‌هاست که این روند در حوزه قدرت و علم و فناوری و توسعه اقتصادی کشورها نیز تعریف می‌شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی استاندار قزوین صبح امروز در اولین همایش ملی آینده پژوهی آموزش عالی ایران با چشم انداز بین المللی شدن دانشگاه‌ها و چالش‌های آن در سالن اجتماعات مرکزی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) اظهار کرد: دانشگاه‌ها باید آینده پژوهی و تلاش درجهت بین المللی شدن را در الویت کار خود قرار دهند.
وی در ادامه افزود: لازمه بین المللی شدن دانشگاه‌ها و ارتقای سطح علمی آن‌ها در عرصه ارتباطات و اطلاعات فراهم شدن امکانات در زمینه نرم افزاری و سخت افزاری است.
استاندار قزوین بر حرکت دانشگاه‌ها به سمت کارآفرینی تاکید کرد و گفت: دانشگاه‌های کشور با کارآفرینی و خلاقیت می‌توانند در عرصه رقابت جهانی و تربیت نیروهای توانمند گام‌های بلندی بردارند.
همتی با اشاره به توانایی تولید علم و فناوری در کشور اذعان کرد: مطرح کردن اقتصاد دانش بنیان و تولید داخلی پدیده جدی است که طبق چشم اندازها باید مورد نظر قرار گیرد.
وی در پایان تصریح کرد: مطرح شدن دانشگاه‌ها در عرصه بین المللی یکی از چالش‌های پیش روی آن‌هاست که این روند در حوزه قدرت و علم و فناوری و توسعه اقتصادی کشورها نیز تعریف می‌شود و باید سازماندهی مناسبی در راستای این امور صورت گیرد.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار