دانشگاه بین المللی قزوین در کنسرسیوم تحقیقاتی اروپا عضو می‌شود
کد خبر: 112244
تاریخ انتشار: ۱۰ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۷
در آینده‌ای نزدیک؛
شاخص : رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) استان قزوین گفت: این دانشگاه در آینده‌ای نزدیک عضو کنسرسیوم تحقیقاتی اروپا می شود.

به گزارش خبرنگار دانشگاهی شاخص، سید ابوالحسن نائینی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی با اشاره به عضویت دانشگاه بین الملل قزوین در کنسرسیوم تحقیقاتی اروپا، اظهار کرد: به منظور تبادلات آکادمیک با دانشگاهها و موسسات تراز اول اروپایی، دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) بزودی به عنوان عضو فعال در کنسرسیوم طرح تحقیقاتی GraDAna با حمایت مالی اتحادیه اروپا فعالیت خود را شروع خواهد کرد.

رئیس دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) استان قزوین عنوان کرد: هدف اصلی این پروژه، ترویج همکاری های متقابل آموزش عالی (HE) بین دانشگاهها و موسسات اروپایی و ایرانی به منظور بهبود کارآفرینی و اشتغال، بکارگیری تکنولوژی های روز دنیا در سیستم آموزش عالی ایران در رشته کامپیوتر است.

این مسئول با بیان اینکه مراسم افتتاح طرح با حضور مدیران اروپایی ماه نوامبر میلادی (آذر ماه ) در تهران برگزار خواهد شد، اعلام کرد: کنسرسیوم این طرح متشکل از پنج دانشگاه و موسسه تحقیقاتی از کشورهای یونان، آلمان و اتریش و هفت دانشگاه ایرانی است.

وی در ادامه افزود: دانشگاه های علامه طباطبایی، فردوسی مشهد، سیستان و بلوچستان، کردستان، شیراز و شهید چمران اهواز در این کنسرسیوم عضویت دارند.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار