دانشگاه مشوق پیشرفت علمی و فرهنگی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 59739
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۸
معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم:
شاخص : معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در اختتامیه جشنواره فرهنگی و ورزشی دانشجویان غیرایرانی در قزوین گفت: دانشگاه صرفنظر از پیوندهای قومی، مذهبی مشوق پیشرفت علمی و فرهنگی است.

به گزارش سرویس دانشگاهی شاخص، اولین جشنواره فرهنگی و ورزشی دانشجویان غیرایرانی دانشگاه بین المللی امام خمینی(ره) قزوین با حضور مسئولان کشوری و استانی به کار خود پایان داد.

این جشنواره با حضور ۵۰۰ دانشجوی غیرایرانی برگزار شد که تیم افغانستان در مجموع با بیشترین امتیاز عنوان نخست را از آن خود کرد، تیم‌های چین و عراق هم دوم و سوم شدند.

سید ضیاء هاشمی معاون فرهنگی و اجتماعی وزیر علوم در اختتامیه این جشنواره اظهار کرد: چنین مسابقاتی نشان دهنده حضور سلایق و علاقه‌های مختلف از سراسر جهان است و نشان می‌دهد دانشگاه صرفنظر از پیوندهای قومی، مذهبی و فرهنگی حامی و مشوق پیشرفت علمی و فرهنگی است.

این مسئول تصریح کرد: حضور دانشجویان غیرایرانی علاوه بر اینکه فرصت مناسبی برای رشد علمی و آشنایی و ارتباطات بین المللی فرهنگی است برای کشورمان نیز یک فرصت مغتنم محسوب می شود تا تعاملات بین المللی را بر محور دانشگاه در دنیا رقم بزنیم.

هاشمی ابراز امیدواری کرد: ارتباطات بین المللی دانشگاهی بتواند زمینه های صلح را فراهم و نسل کشی را ریشه کن کرده و دانشجویان غیرایرانی در پایان تحصیل و بازگشت به کشور خود سفیران صلح و دوستی در تمام جهان باشند.

این جشنواره در ۹ رشته ورزشی و در چندین رشته فرهنگی به مدت هشت روز به میزبانی دانشگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) برگزار شد.

هم اکنون یک هزار و ۵۵۶ دانشجوی خارجی از ۳۱ کشور در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار