دانشگاه هیچگاه سکوی مدعیان آزادی سیاسی برای چنگ انداختن به صورت نظام اسلامی نخواهد شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56310
تاریخ انتشار: ۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۵
اعتراض دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های اصفهان به ورود عناصر مسئله‌دار به محیط دانشگاه‌ها:
شاخص : لازم است مدعیان فعالیت آزاد سیاسی بدانند که دانشگاه هیچگاه سکوی آنان برای پرش به سمت انقلاب و چنگ انداختن به صورت نظام اسلامی نخواهد شد

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، نشست هم اندیشی تبیین دستاوردهای هسته‌ای در حالی با همکاری انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام (ره) دانشگاه اصفهان و سه انجمن اسلامی دانشجویی اصلاح طلب دانشگاه‌های علوم پزشکی، هنر و صنعتی اصفهان برگزار خواهد شد که حضور داوود هرمیداس باوند، سخنگو و عضو شورای رهبری جبهه ملی ایران و رئیس سابق کمیته حقوق سازمان ملل باعث ایجاد حواشی جدیدی در دانشگاه اصفهان شده است. در همین رابطه دانشجویان بسیجی دانشگاه‌های اصفهان در اعتراض به ورود عناصر مسئله دار به محیط دانشگاه‌ها بیانیه ای به شرح ذیر صادر کردند.

بسم الله العزیز

دانشگاه مبدأ همه تحولات است.   امام خمینی(ره)

اکنون که یک ماه از سال ۱۳۹۴ سالی که همدلی و همزبانی نام گذاری شده است، می گذرد ذکر چند نکته لازم و ضروری است:

نخست آنکه اسفندماه سال جاری ایران اسلامی شاهد دو انتخابات گسترده و عظیم خواهد بود،انتخابات که نماد مردم سالاری دینی در کشور است و همواره فضای انتخابات در کشور ما با شور و نشاط خاصی همراه بوده است اما متاسفانه در برهه هایی از زمان شاهد سوء استفاده برخی جریانات خاص سیاسی از این فضا بوده‌ایم. دانشگاه نیز به عنوان محلی پرشور که جوانانی اثرگذار در آن به تحصیل می پردازند؛ جایگاهی ویژه را در جامعه و افکار عمومی جامعه دارد، همیشه هدفی گرانبها و لقمه ای چرب برای احزاب سیاسی بوده است.

لازم است مدعیان فعالیت آزاد سیاسی بدانند که دانشگاه هیچ گاه سکوی آنان برای پرش به سمت انقلاب و چنگ انداختن به صورت نظام اسلامی نخواهد شد و فرزندان بسیجی امام روح الله(ره)و خلف صالح ایشان تا آخر در این سنگر مهم از انقلاب دفاع خواهند کرد.

ما حاشیه سازی و ایجاد بحران در دانشگاه به هر بهانه و تحت لوای پرچم هر طیف و دسته‌ای باشد را برنمی تابیم و اجازه اینکه دانشگاه باشگاه احزاب سیاسی شده و دانشجویان پادوی تشنگان قدرت شوند را نخواهیم داد.

دانشگاه فرصت عرض اندام قدرت طلبان بیرونی نیست و هرگز این اجازه را نمی دهیم که از دانشگاه و تریبون دانشگاه استفاده شود تا به مردگان سیاسی از فتنه گران تا جبهه ملی و نهضت آزادی تنفس مصنوعی بدهند.آنان که در سال های انقلاب اسلامی رودررو و مقابل حرکت عظیم مردم مسلمان ایران اسلامی ایستادند و در اوایل  دهه۶۰ ،سالهای پس از خرداد ۷۶ و فتنه ۸۸ کشور را در معرض خطر قرار دادند هرگز به عرصه سیاسی کشور بازنخواهند گشت.

حال اگر مسئولان دانشگاهی و دوستان قدیمی که به فرموده مولای متقیان در تغییرات چهره واقعی خود را نشان داده‌اند قصد مماشات با جریان احیاگر فتنه را داشته باشند ما به فرموده امام راحل در”بند میم” وصیت‌نامه ایشان که فرمودند “…و مردم‌ و جوانان‌ حزب‌اللهی‌ اگر برخورد به‌ یکی‌ از امور مذکور نمودند به‌ دستگاه‌های‌ مربوطه‌ رجوع‌ کنند و اگر آنان‌ کوتاهی‌ نمودند، خودشان‌ مکلف‌ به‌ جلوگیری‌ هستند. خداوند تعالی‌ مددکار همه‌ باشد.” ساکت نخواهیم نشست و با شدت با این جریان برخورد می کنیم.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی استان اصفهان- اردیبهشت ۹۴
بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه صنعتی اصفهان
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد نجف آباد
بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد خوراسگان
بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور اصفهان

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار