ایران جانبی

» دانشگاه پیام‌نور قزوین فاقد امکانات لازم/ کلاس‌ها از بار علمی برخوردار نیست
کد خبر: 90468
تاریخ انتشار: 25 ژانویه 2016 - 1:19
صبح امروز صورت گرفت؛
شاخص : دانشجویان علاوه بر اعتراض به نحوه واریز شهریه از کیفیت و امکانات کلاس‌های ارائه شده ابراز نارضایتی کرده که جوابی جز نبود بودجه به آن‌ها داده نشده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، صبح امروز جمعی از دانشجویان دانشگاه پیام نور قزوین در خصوص عملکرد و تغییر فرایند پرداخت شهریه اعتراض و خواستار به تعویق انداختن دریافت شهریه و بازگشت سیستم دانشگاه به روال قبل از مسئولین شدند.

برای آگاهی بیشتر از مشکلات دانشجویان به جمع آن‌‌ها رفته و به گفت و گو پرداختیم.

یکی از دانشجویان رشته حقوق اظهار کرد: در ترم‌های گذشته دانشجویان تا زمان امتحانات برای پرداخت شهریه فرصت داشتند و حتی به صورت اقساط هم پرداخت می‌کردند.

این دانشجو در ادامه گفت: در قانون جدید تا ۲۵بهمن تمام مبلغ شهریه باید پرداخت شود در حالی که به جز چند واحد دروس عمومی ارائه نشده و کل شهریه واحدهای انتخابی را از ما می‌خواهند.

وی افزود: چطور کل پول را تا ۲۰ روز دیگر واریز کنیم آن هم برای کلاس‌های برگزار نشده!

این دانشجو در خصوص مشکلات آموزشی بیان کرد: استادانی که در رشته حقوق تدریس می‌کنند هیچ ارتباطی با این رشته ندارند و متاسفانه هزینه ۱۳ جلسه کلاس بدون بازده علمی را پرداخت می‌کنیم و بسیاری از دانشجویان مسافت طولانی را  برای چنین کلاس‌های بی‌ارزش طی می‌کنند.

photo_2016-01-25_13-20-42

یکی دیگر از دانشجویان رشته روانشناسی با بیان اینکه باید مبلغ ۷۰۰ هزار تومان شهریه واریز کنم، گفت: شهریه را به اجبار باید بپردازیم در حالی که هیچ برنامه کلاسی به دانشجویان ارائه نشده است.

این دانشجو با اشاره به اینکه وام دانشجویی کفاف هزینه‌ها را نمی‌دهد، اضافه کرد: من تمکن مالی آن چنانی ندارم که بخواهم در این فرصت کم هزینه را تامین کنم اما در روال قبلی فرصتی ۴ ماهه بود تا این هزینه را پرداخت کنیم.

دانشجوی رشته شیمی با اعتراض به وضعیت امکانات و کلاس‌های عملی گفت: آزمایشگاه‌های شیمی از هیچ‌گونه تجهیزات موردنیاز برخوردار نیست و تعداد جلسات هم کافی نبوده و ما همه دروس را به صورت تئوری می‌گذرانیم کاری که در هیچ دانشگاهی صورت نمی‌گیرد.

وی با بیان اینکه یک میلیون و۳۰۰ هزار تومان هزینه شهریه‌اش شده است، افزود: دستگاه‌ها و تجهیزات آزمایشگاهی این دانشگاه از رده خارج شده و هیچ کارایی ندارد پس مبالغ دریافتی از دانشجویان را کجا صرف می‌کنند در صورتی که با هزینه‌ای کم می‌توانند امکانات لازم را تهیه کنند.

این دانشجو با اشاره به اینکه متاهل و دارای فرزند است،ابراز کرد: سیستم قبلی دانشگاه پیام نور برای افراد متاهل و یا کسانی که قادر به تحصیل در دانشگاه‌های آزاد نیستند مناسب بود چرا که در پرداخت هزینه‌ها از فرصت چند ماهه برخوردار بود اما با قانون جدیدی که معین شده، از وضعیت موجود راضی نیستیم.

دانشجوی رشته علوم سیاسی علاوه بر اعتراض به روند جدید شهریه‌ها به مشکل الکترونیکی شدن رشته خود معترض بود و گفت: از ترم گذشته این طرح اجرا شده که با مشکلات متعددی  از جمله هزینه اینترنت و برخوردار نبودن از بار علمی مناسب روبرو هستیم.

دانشجویی دیگر خاطرنشان کرد: ساختمان جدیدی که در این دانشگاه ساخته شده از امکانات گرمایشی و سرمایشی مناسبی برخوردار نیست و نکته جالب اینکه فقط اساتید حق استفاده از آسانسور این ساختمان را دارند.

photo_2016-01-25_13-23-42

همچنین دانشجویان به هزینه‌ای که بابت خدمات جانبی و بیمه از آن‌ها دریافت می‌شود معترض بودند چرا که نسبت به پولی که پرداخت می‌کنند هیچ خدماتی ارئه نمی‌شود.

با توجه به اینکه دانشجویان اعتراض‌های خود را با مسئولین دانشگاه در میان گذاشته‌اند اما نتیجه‌ای نداشته و جوابی جز نبود بودجه به آن‌ها نداده‌اند.

دانشجویان معترض خواستار رسیدگی هر چه زودتر مسئولین به مشکلاتشان بودند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار