دانش‌آموختگان دانشگاه علمی و کاربردی محور ایجاد شغل در جامعه باشند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67526
تاریخ انتشار: ۱ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۲۸
معاون سنجش دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور:
شاخص : معاون سنجش، خدمات آموزشی و دانشجویی دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور در قزوین گفت: دانش‌آموختگان دانشگاه علمی و کاربردی بایستی محور ایجاد شغل و توسعه كارآفريني در جامعه باشند.

به گزارش سرویس دانشگاهی شاخص، عباس علایی دیروز در جلسه بررسی مسائل و مشکلات واحدهای آموزشی دانشگاه جامع علمی کاربردی در قزوین، اظهار کرد: دانش‌آموختگان دانشگاه علمی و کاربردی بایستی محور ایجاد شغل و توسعه کارآفرینی در جامعه باشند.

معاون سنجش، خدمات آموزشی و دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی کشور تصریح کرد: با تشکیل و تقویت شوراهای مراکز آموزشی علمی و کاربردی سراسر کشور می‌توان آموزش‌های مهارتی دانشگاه را ارتقاء داده و در یک فرایند سیستماتیک، تعامل سازنده و تنگاتنگ بین بدنه اجرایی و بدنه سیاست‌گذاری دانشگاه ایجاد کنیم.

این مسئول با اشاره به مهارت آموزی دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی بر اساس رشته مورد نظر خود، خاطرنشان کرد: مهارت مساوی با اشتغال است و افرادی که مهارت واقعی داشته باشند در جامعه بیکار نخواهند بود.

علایی پیشگیری از حذف مشاغل سنتی با رویکرد علمی را از جمله سیاست های دانشگاه جامع علمی و کاربردی عنوان کرد و افزود: بر این اساس باید لزوم تناسب عناوین رشته ها با عناوین شغلی جامعه رعایت شود.

وی یادآور شد: برخلاف دانشگاه های نظری که تنها ۳۰ درصد به آموزش های کارگاهی می پردازند آموزش های موجود در واحدهای علمی و کاربردی ۷۰درصد کارگاهی و تنها ۳۰درصد بصورت نظری ارائه می شود.

معاون سنجش، خدمات آموزشی و دانشجویی دانشگاه علمی و کاربردی کشور ابراز امیدواری کرد: با همکاری مدیران استان رشته‌هایی که در استان مغفول مانده ولی دارای تقاضاست به سمت علمی شدن سوق پیدا کند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار