ایران جانبی

» داوطلبان احراز صلاحیت نشده نباید از مسیر قانون خارج شوند
کد خبر: 201690
تاریخ انتشار: 14 ژانویه 2020 - 12:14
دادستان قزوین:
شاخص : دادستان قزوین گفت: داوطلبان احراز صلاحیت نشده از مسیر قانون خارج نشوند و در چهارچوب های قانونی مطالبات خود برای تایید صلاحیت را پیگیری کنند.
به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، محمد قاسمی در سومین نشست کارگروه رصد فضای مجازی ویژه انتخابات که در دادسرای قزوین برگزار شد، گفت: شهادت سردار رشید انقلاب سپهبد پاسدار حاج قاسم سلیمانی و تشییع پیکر مبارک ایشان که با حضور میلیونی مردم فهیم کشور برگزار شد، نشان از درک عمیق جامعه از تلاش های صادقانه و مجاهدت های ۴۰ ساله این سرباز وطن برای دفاع از اسلام و میهن داشت.

وی افزود: شهید سلیمانی از دوران انقلاب و جنگ تحمیلی تا روز شهادتش به دست آمریکای جنایت پیشه، دست از خدمتگزاری صادقانه برای اعتلای ایران اسلامی و تظلم خواهی کشورهای اسلامی از چنگال اشغالگران برنداشت و امروز تلاش های خستگی ناپذیر این شهید راه خدا، اسلام و وطن باید الگوی همه مسئولان باشد و می بایست راه شهید حاج قاسم سلیمانی را با تمام توان ادامه دهیم و خدایی ناکرده به گونه ای عمل نکنیم که مدیون خون پاک سلیمانی ها باشیم.

دادستان قزوین با بیان اینکه نباید از رصد فضای مجازی غافل شویم، تاکید کرد: غفلت از رصد و مدیریت فضای مجازی بدون شک افزایش هجمه دشمن را به همراه خواهد داشت، به همین خاطر با نزدیک تر شدن به ایام انتخابات باید رصد دقیق تری نسبت به فعالیت های انتخاباتی در فضای مجازی توسط دستگاه های عضو این کارگروه صورت گیرد.

قاسمی در ادامه بیان کرد: دشمن در ایام منتهی به انتخابات مجلس شورای اسلامی از تمام ظرفیت ها برای القاء باورهای شوم خود، خدشه دار کردن خدمات و ناکارآمد جلوه دادن نظام استفاده می کند و به دنبال ایجاد شکاف بین مردم و حاکمیت و کمرنگ جلوه دادن حضور مردم در انتخابات است و در این شرایط ضروری است ما نیز بر اساس اصل پیشگیری از ظرفیت فضای مجازی به خوبی برای بیان دستاوردها و خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی و مقابله با هجمه های دشمن بهره‌مند شویم.

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قزوین اذعان داشت: فضای مجازی نیازمند آسیب شناسی جدی است و دستگاه های متولی باید با هم افزایی این آسیب ها را احصاء تا با برنامه ریزی صحیح و دقیق، فضای مجازی مدیریت شود تا از این فضا به عنوان یک فرصت برای بیان ارزش ها، دستاوردها و خدمات نظام استفاده شود و دستگاه های متولی باید محتوای مناسب در این خصوص را تهیه و منتشر کنند.

این مقام قضایی استان اظهار کرد: در حال حاضر در فضای انتخابات، بحث صلاحیت ها مطرح است که انتظار این است، داوطلبان احراز صلاحیت نشده از مسیر قانون خارج نشوند و در چهارچوب های قانونی مطالبات خود برای تایید صلاحیت را پیگیری کنند، چرا که دشمن با سوءاستفاده از این فضا به دنبال ایجاد ناامنی و بی نظمی در سطح جامعه می باشد.

قاسمی در پایان خاطرنشان کرد: باید از امنیتی کردن فضای انتخابات پرهیز کنیم، زیرا در این شرایط از اهداف موردنظر دور خواهیم شد و باید به گونه ای عمل کنیم که شرایط را برای برگزاری یک انتخابات امن و در فضایی کاملا آرام و بدون تنش و حضور حداکثری مردم فراهم کنیم که این امر نیازمند مشارکت و عزم جدی همه دستگاه ها است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار