درآمد ۲۴۳ میلیارد تومانی حاصل از کشت زیتون در کشور - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 90775
تاریخ انتشار: ۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۷:۵۴
رئیس سازمان حفظ نباتات کشور:
شاخص : رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با بیان اینکه درآمد حاصل از کشت زیتون در کشور برابر با ۲۴۳ میلیارد تومان است گفت: میزان تولید زیتون در سه استان قزوین، زنجان و گیلان ۶۶ درصد است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمدعلی باغستانی‌میبدی در نشست مشترک سه استان زیتون خیز کشور (قزوین، زنجان و گیلان) که در سالن باغستان جهاد کشاورزی قزوین برگزار شد با اشاره به موقعیت اقلیمی مناسب در این سه استان اظهار کرد: زیتون یکی از مهم‌ترین محصولات باغی کشور است که این سه استان نقش مهمی در تولید این محصول دارند.

رئیس سازمان حفظ نباتات کشور با اشاره به وضعیت آفات در باغات زیتون عنوان کرد: مگس زیتون یکی از آفات بسیار مخرب و خسارت‌زا در مناطق زیتون خیز  کشور است.

این مسئول با بیان اینکه درآمد حاصل از کشت زیتون در استان‌ها ی کشور برابر با ۲۴۳ میلیارد تومان است تصریح کرد: میزان تولید در سه استان قزوین، زنجان و گیلان ۶۶ درصد و در سایر استان ها ۳۴ درصد می باشد.

باغستانی میبدی با اشاره به گسترش آفت مگس زیتون در ۲ سال گذشته ابراز کرد: شرایط آب و هوایی و اقلیمی در شیوع موثر بوده  و میزان خسارت در ارتفاعات و مناطق خنک بیشتر بوده است.

وی با اعلام اینکه میزان تولید روغن استحصالی در سه استان مذکور ۲ هزار و ۴۰۰ تن است، توضیح داد: عدم آگاهی ها و اقدامات نامناسب جهت مبارزه با مگس زیتون خسارت های جبران ناپذیری دارد.

میبدی با بیان اینکه بررسی مشکلات لازم در خصوص مبارزه با مگس زیتون موجب خسارت شدید آفات در سال آینده خواهد شد افزود: پیش بینی ها واطلاع رسانی های لازم برایمبارزه با این آفت  موجب کاهش خسارت ها در سال جاری خواهد شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار