درخواست هکرهای داعش برای حمله به ساکنان نیویورک
کد خبر: 101195
تاریخ انتشار: ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳
شاخص : هکرهای داعش فهرستی از هزاران ساکن نیویورک را منتشر کردند و خواهان حمله به آنها شدند.

به گزارش  شاخص نیوز؛ خبرگزاری رویترز به نقل از یک منبع آگاه اعلام کرد شماری از هکرهای مرتبط با داعش فهرستی مشتمل بر هزاران نفر از ساکنان نیویورک را منتشر کردند و از هواداران این گروه تروریستی خواستند به آنها حمله کنند.
این منبع که نخواست نامش فاش شود اعلام کرد این فهرست شامل نام، آدرس خانه و ایمیل این افراد می شود.  این فهرست شامل نام بیش از ۳۶۰۰ نفر می شود که به منظور ایجاد رعب و وحشت از طریق اینترنت منتشر شده است. طبق گزارشها این فهرست شامل نام برخی از کارمندان وزارت خارجه آمریکا و امنیت ملی این کشور نیز می شود؛ اما بیشتر نامها شهروندان عادی را شامل می شود.
رویترز در ادامه گزارش داد مأموران فدرال و افسران پلیس نیویورک با افرادی که نامشان در این فهرست ذکر شده در تعامل هستند و آنها را از این مسأله آگاه کرده اند. این منبع همچنین اعلام کرد دستگاه های مجری قانون اعتقاد دارند تهدیدی حقیقی در ورای این مسأله وجود ندارد.
اداره تحقیقات فدرال (اف بی آی) در بیانیه ای اعلام کرد: با وجود آن که سیاست معمول ما اظهار نظر نکردن در خصوص امور مشخص مرتبط با عملیات ها و یا مسائلی که همچنان در حال تحقیق است، بوده، اداره تحقیقات فدرال همچنان افراد و سازمانهای مرتبط را درباره خطرات احتمالی آگاه می کند.
سال گذشته نیز گروهی مرتبط با داعش فهرستی از نام افرادی را که مدعی بود اسامی و نشانی صدها نفر از ارتش آمریکا است، منتشر کرد و از اعضای خود خواست آنها را به قتل برسانند.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار