دردسرهای یک همسرمخفی برای آل‌سعود +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 78981
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۴ - ۹:۴۵
شاخص : از زندگی مخفی سران عربستان سعودی و خوشگذارنی های آنها مطالب متعددی منتشر شده اما افشا شدن زندگی مخفی آنها بویژه همسرهای مخفی آنان جنجال های زیادی را به راه انداخته است.

به گزارش پایگاه شاخص، به نقل از روزنامه تلگراف چاپ انگلیس، در همین رابطه عصر روز سه شنبه رسانه های انگلیسی خبری را در مورد پیروزی زن مخفی ملک فهد (پادشاه سابق عربستان) در یک دادگاه منتشر کرده و عنوان داشتند که بر اساس حکم دادگاه شاهزاده عبدالعزیز (یکی از فرزندان ملک فهد) مجبور به پرداخت بیش از ۲۰ میلیون پوند به این زن که «جنان حرب» نام دارد شده است.

این زن که فلسطینی الاصل بوده و اکنون شهروند انگلیس محسوب می شود برای دریافت حق و حقوق خود در مدتی که همسر ملک فهد بود شکایتی را در بریتانیا مطرح کرده بوده و روز سه شنبه دادگاه عالی انگلیس به نفع وی رای داده است.

به موجب این حکم، همچنین عبدالعزیز مجبور شده است تا دو آپارتمان لوکس را در منطقه چلسی لندن به نام این زن کند.

دردسرهای یک همسرمخفی برای آل‌سعود +عکس

گویا قرار بود که در ازای پنهان ماندن ازدواج ملک فهد با این زن، دو دستگاه آپارتمان و مبلغی پول به وی پرداخت شود اما به دلیل امتناع عبدالعزیز از این کار، جنان حرب شکایت خود را مطرح کرده است.

دردسرهای یک همسرمخفی برای آل‌سعود +عکس

حرب در شکایت به دادگاه عالی بریتانیا اعلام کرد که از سال ۱۹۶۸ زمانی که تنها ۱۹ سال داشته و فهد وزیر کشور عربستان بوده است به شکل مخفیانه به همسری او در آمده بوده است.

به گفته این زن، فهد بعد از ازدواج با وی حسابی بانکی که در آن ۲۵ هزار پوند پول بوده برایش افتتاح کرده که این پول فقط برای گذران زندگی بوده است.

دردسرهای یک همسرمخفی برای آل‌سعود +عکس

جنان حرب می گوید حق نداشته از منزل بیرون برود و حق نداشته بچه دار شود و در ازای همسری مخفیانه فهد به او وعده داده شده بود که میراثی برخوردار خواهد شد که نیاز او را تا پایان عمر رفع کند.

حرب می گوید، فهد دو سال قبل از مرگش عبدالعزیز را مامور کرده بود تا حق و حقوق وی را بپردازد اما فرزند پادشاه عربستان این کار را به تعویق انداخته و پس از مرگ فهد نیز از پرداخت مطالبات خودداری کرده است.

بر اساس گفته های حرب، در سال ۲۰۰۳ یعنی دو سال قبل از مرگ فهد، در هتلی در لندن دیداری میان وی و عبدالعزیز انجام شد که در این دیدار فرزند پادشاه عربستان با پرداخت ۱۲ میلیون پوند و یک دستگاه آپارتمان به وی موافقت کرده بود اما از عمل به تعهدات خود شانه خالی کرد.

دردسرهای یک همسرمخفی برای آل‌سعود +عکس

جنان حرب در شکایت خود به دادگاه بریتانیا اعلام کرده که آپارتمان ۱۱ میلیون پوندی فهد در لندن از جمله وعده های فهد به او بوده که فرزند فهد از واگذاری این پول و آپارتمان ذکر شده به او امتناع نموده است.

حرب پیشتر تهدید کرده بود که اگر به حق خود نرسد اسرار حرمسرای آل سعود را افشا خواهد کرد و فیلمسازان بسیاری هستند که مایلند در این باره فیلم بسازند و آنگاه او برای رسیدن به میراث خود راهی دیگر را دنبال خواهد کرد.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع: جام جم

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار