دردسر تمجیدکنندگان از ایران در لندن +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68126
تاریخ انتشار: ۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۲
شاخص : خانواده ایوان می گویند پلیس لندن نه تنها به آنها بابت خسارات وارده به ون شان غرامت نمی دهد بلکه یک عذرخواهی خشک و خالی هم از آنها نکرد.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص،در ماه ها و سال های گذشته گزارش های مختلفی درباره خانواده “کریستین ایوان” با ون معروف ” ایران عالی است ” در رسانه های مختلف ایرانی و خارجی و از جمله عصر ایران نقل شده است.

این خانواده اروپایی ۴ نفره (کریستین ایوان اهل رومانی و همسر فرانسوی اش آندره به همراه دو فرزند آنها که در آلمان متولد شده اند : لوکاس ۸ ساله و خواهر کوچکترش امیلی) از ۵ سال پیش تصمیم می گیرند مسافرت دور دنیای خود را با یک ون آغاز کنند و ون آنها حالا پس از سفر  به ایران و اتفاقات تلخ و شیرینی که برای این خانواده اروپایی افتاده است در دوطرف خود شعار ” ایران عالی است ” را دارد.

اما به گزارش سه شنبه (دیروز) روزنامه گاردین بریتانیا جدید ترین اتفاق برای این خانواده اروپایی در لندن این است که پلیس متروپولیتن لندن به آنها گفته است بابت خساراتی که به خودرو آنها در عملیات ضد تروریستی لندن در اوایل ماه جاری میلادی وارد شده است، خساراتی پرداخت نخواهد کرد.

اوایل ماه جاری میلادی ون خانواده ایوان در مقابل موزه تاریخ طبیعی بریتانیا در لندن پارک شده بود و در حالی که خانواده جهانگرد در داخل آن نبودند.

پلیس “متروپولیتن” لندن اخطار بمبگذاری در محوطه و محدوده موزه را دریافت می کند و تیم های مختلف ضد تروریستی و خنثی سازی بمب به محل اعزام می شوند.

تیم های ضد تروریستی پلیس که برای کشف و خنثی کردن بمب به محل اعزام شده بودند با ونی مواجه می شوند که پارک شده و روی آن شعار ” ایران عالی است” نوشته شده است؛ آنها به این ون مظنون شده و شیشه ها و در آن را شکسته و داخل آن می روند و ون را از بیم وجود بمب بازرسی می کنند اما به جز لوازم التحریرها و عروسک های لوکاس و امیلی چیزی داخل ون پیدا نمی کنند.

ون خانواده ایوانس پس از بازرسی پلیس در مقابل موزه
دردسر تمجیدکنندگان از ایران در لندن +تصاویر
تازه ترین اتفاق در این پرونده این است که خانواده ایوان اعلام کرده پلیس نه تنها  بابت خساراتی که به ون آنها وارد شده است غرامت و خسارت نمی دهد بلکه حتی از آنها عذرخواهی هم نکرده است. یک سخنگوی پلیس در این باره گفته است:” ما مجبور بودیم خیابان را ببندیم ، ما مجبور بودیم تیم ضد تروریستی اعزام کنیم ما مجبور بودیم از اعضای تیم کشف بمب بخواهیم محوطه را بازرسی کنند و مجبور بودیم همه چیز را چک کنیم و چون ون شما در منطقه ای بسیار حساس و امنیتی از لندن پارک شده بود و روی آن شعار ایتالیا یا اسپانیا عالی است هم نداشت و روی آن نوشته شده بود ایران عالی است!”

خانواده ایوان  به اقدام پلیس اعتراض کرده و با نوشتن یک بیانیه در وب سایتشان گفته اند پلیس نه تنها از آنها عذرخواهی نکرده بلکه پس از بازرسی ون آنها در خودرو را باز گذاشته و رفته است.

بخش بیمه پلیس متروپولیتن لندن در نامه ای به خانواده ایوان اعلام کرده است در موارد بازرسی های پلیس،بر اساس قانون هیچ گونه خسارتی پرداخت نمی شود.

در این نامه تاکید شده است انتظار دریافت غرامت از پلیس هنگامی که آنها در حال انجام وظیفه هستند و با توجه به اینکه سطح تهدیدات امنیتی افزایش یافته است، انتظار منطقی و موجهی نیست.

خانواده ایوان اما به گاردین گفتند آنها از پلیس به این خاطر شاکی هستند که حتی پس از اتمام کارشان نامه ای برای توضیح به انها در ون آنها قرار نداده اند و آنها نخست و پس از دیدن ون خود بر این گمان بودند که سارقان به خودرو آنها دستبرد زده اند.

۵ سال پیش خانواده ایوان در راه سفر به هند برای نخستین بار وارد ایران شدند. آئها نخست قرار بود تنها ۵ روز از ایران عبور کنند تا به هند برسند اما به دلیل شیفته شدن شان به جغرافیا و فرهنگ ایران دو ماه در ایران ماندند.

آنها سپس یک بار دیگر در سال ۲۰۱۳ به ایران آمدند و در جریان این سفر ماجراهای تلخی از جمله دستبرد سارقان به خودرو آنها و سرقت کیف پول و مدارکشان اتفاق افتاد . پس از آن حادثه این خانواده اروپایی با  بسیاری از ایرانی هایی مواجه شدند که می خواستند در قبال این اتفاق تلخ برای آنها در ایران به آنها کمک کنند؛ این همدردی برای خانواده ایوان الهام بخش شد و آنها ون خود را رنگ آمیزی و طراحی کرده و در دو طرف خودرو خود شعار بزرگ ” ایران عالی است”را نوشتند.
گفتنی است نام و لوگوی سایت عصر ایران نیز به عنوان حامی پروژه “ایران عالی است” بر روی این خودرو نصب شده است.

دردسر تمجیدکنندگان از ایران در لندن +تصاویر
خانواده ایوان در جزیره قشم ایران
دردسر تمجیدکنندگان از ایران در لندن +تصاویر
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار