دروغگویی برای توجیه کار غلط محمدجواد ظریف +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 73783
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۴ - ۶:۰۹
شاخص : در این میان برخی برای انحراف اذهان عمومی تلاش کردند تا دست پیش گرفته و برای ممانعت از بررسی دلایل این اقدام غلط و نابجای محمدجواد ظریف، به خبرسازی روی آورده اند.

به گزارش پایگاه شاخص ، دیدار اتفاقی[!] وزیر خارجه ایران و رئیس جمهور آمریکا در حاشیه مجمع عمومی سالیانه سازمان ملل متحد از همان ساعات ابتدایی با واکنش های گسترده ای مواجه گردید.

در این میان برخی برای انحراف اذهان عمومی تلاش کردند تا دست پیش گرفته و برای ممانعت از بررسی دلایل این اقدام غلط و نابجای محمدجواد ظریف، به خبرسازی روی آورده اند.

بر همین اساس با انتشار یک تصویر ادعا کردند که “منتقدان دولت با استفاده از فتوشاپ اقدام به ساختن یک تصویر برای دیدار ظریف و اوباما کرده اند” که البته با جستجو در فضای مجازی به راحتی می توان سر منشا این تصویرسازی را در صفحات افراد معلوم الحال پیدا کرد!

 

تصویر جعلی که تلاش می شود انتشار آن به گردن منتقدان دولت انداخته شود!

این اقدام نابجای محمدجواد ظریف در حالی رخ داد که رهبر معظم انقلاب یکسال پیش در دیدار مسئولان وزارت خارجه و سفرا و رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور سطح ملاقات با مقامات امریکایی را تنها در سطح وزیر خارجه و آنهم در موضوع هسته‎ای تعیین کرده و فرمودند:

«عده‌ای اینجور وانمود می‌کردند که اگر با آمریکایی‌ها دور میز مذاکره بنشینیم بسیاری از مشکلات حل می‌شود، البته ما می‌دانستیم اینجور نیست اما قضایای یک سال اخیر برای چندمین بار این واقعیت را اثبات کرد. در گذشته میان مسئولان ما و مسئولان آمریکا هیچ ارتباطی نبود اما در یک سال اخیر بخاطر مسائل حساس هسته‌ای و تجربه‌ای که مطرح شد انجام بشود، بنا شد مسئولان تا سطح وزارت خارجه تماس‌ها، نشست‌ها و مذاکراتی داشته باشند اما از این ارتباطات نه تنها فایده‌ای عاید نشد بلکه لحن آمریکایی‌ها تندتر و اهانت‌آمیزتر شد و توقعات طلبکارانه‌ی بیشتری را در جلسات مذاکرات و در تریبون‌های عمومی بیان کردند… این، یک تجربه‌ی ذیقیمت دیگر برای همه بود که متوجه شویم نشست و برخاست و حرف زدن با آمریکایی ها، مطلقاً تأثیری در کم کردن دشمنی آنها ندارد و بدون فایده است. این کار ما را در افکار عمومی ملت‌ها و دولت‌ها به تذبذب متهم می‌کند و غربی‌ها با تبلیغات عظیم خودشان، جمهوری اسلامی را دچار انفعال و دو گانگی جلوه می‌دهند. تا وقتی وضع کنونی یعنی دشمنی امریکا و اظهارات خصمانه دولت و کنگره آمریکا درباره ایران ادامه دارد تعامل با آنها نیز هیچ وجهی ندارد.»

شایان ذکر است در جریان سفر حسن روحانی به سازمان ملل در سال ۱۳۹۲، وی در آخرین لحظات حضور در نیویورک پاسخ تماس تلفنی اوباما را داد. پس از آن رهبر معظم انقلاب برخی کارهای انجام شده در نیویورک را “نابجا و غلط” خواندند.

منبع : جام نیوز

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

4 پاسخ به “دروغگویی برای توجیه کار غلط محمدجواد ظریف +عکس”

 1. ناشناس گفت:

  از کجا معلو م که عکس دیگه فتوشاپ آقایون نباشه !!!!!!!!!!!!!!!! دولت بهتره نام خودشو تغیر بده از دولت تدبیر و امید به دولت اتفاقی

 2. امیران گفت:

  دروغهای مدعی راستگویان برای ملت ایران عادی و تکراری شده

 3. sirous گفت:

  چه کار اشتباهی ؟؟؟!!!
  به این وزیر خارجه و فهم و شعور ایشون احسنت میگم و از خدای مهربون میخوام که ایشون رو در برابر بدخواهان و کینه توزان سیه دل حفظ کند

 4. ناشناس گفت:

  قد ظریف انقدرکوتاه نیست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار