اقتصادهای سبز مورد حمایت جدی قرار بگیرند
کد خبر: 109081
تاریخ انتشار: ۸ مرداد ۱۳۹۵ - ۱:۰۴
نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی:
شاخص : نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه همچنان شاهد آلودگی‌ها و مشکلات زیست محیطی در استان هستیم گفت: اداره محیط زیست باید اقدامات موثرتری در جهت رفع آن انجام دهد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حمیده زرآبادی نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی  روز گذشته در آئین تودیع و معارفه‌ مدیرکل محیط زیست استان قزوین، اظهار کرد: طبق سیاست‌های کلی ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، ۱۵ بند مربوط به محیط زیست است.

وی افزود: بعضی از این موارد توسط کانال مجلس قابل پیگیری است که یکی از آن‌ها جرم انگاری و تخریب و آلودگی است که بسیار حائز اهمیت می‌باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقتصاد کم کربن و اقتصاد سبز در ادامه گفت: این موضوع به اصلاح تولید، توزیع و مصرف تاکید دارد که باید از این نوع اقتصادها حمایت کرد.

زرآبادی تصریح کرد: سایر دستگاه‌ها نیز باید نگاه محیط زیستی داشته باشند یعنی هر طرحی همراه با یک پیوست یا ارزیابی محیط زیستی باشد تا بتوانیم از ابتدا با اصول محیط زیستی پیش رویم.

وی اذعان داشت: با توجه به اینکه تمام تلاش و پیشرفت‌ها در جهت داشتن زندگی سالم است، اگر به محیط زیست اهمیت ندهیم هیچکدام از این پیشرفت‌ها مفهومی نخواهد داشت.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: متاسفانه همچنان شاهد آلودگی‌ها در استان هستیم که اداره محیط زیست باید اقدامات موثرتری در جهت رفع آن انجام دهد.

زرآبادی تاکید کرد: باید نسبت به دریاچه اوان به عنوان یک سرمایه ملی نگاه کرد و با برنامه‌ریزی دقیق از آن محافظت و بهره برداری کنیم.

وی در پایان با اشاره به اهمیت تشکل‌های مردمی، افزود: باید استفاده از پتانسیل تشکل‌های مردمی برنامه‌ محور باشد تا وجود آن‌ها مانع از کار نباشد بلکه همراه و کمک کننده کارها باشند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار