اجرای تاکسی اینترنتی نباید فراتر از قانون باشد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 153620
تاریخ انتشار: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۰۵
رییس شورای اسلامی شهر قزوین:
شاخص : رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جریان بررسی لایحه تاکسی اینترنتی در قزوین گفت: در اجرای موضوع تاکسی اینترنتی نمی‌توان فراتر از قانون عمل کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حکمت اله داوودی، رییس شورای اسلامی شهر قزوین در جریان بررسی لایحه تاکسی اینترنتی در قزوین اظهار کرد: قرار نیست فرد با بیان اینکه می‌خواهم خدمات بهتر حمل و نقل ارائه دهد، وارد سیستم شود؛ این کار در اصل دست در جیب راننده تاکسی نمودن است.

وی افزود: داخل شهر قزوین بین سه هزارو ۸۰۰ تا ۴هزار تاکسی داریم، درآمد آنها اکنون متناسب با خدمتی که می‌دهند نیست، چراکه تعدادشان بیش از ظرفیت و جمعیت است، به طوریکه تقریبا یکهزار دستگاه اضافه هستند.

داودی تصریح کرد: با اجرای سیستم حمل و نقل جدای ناوگان تاکسیرانی، درآمد آنها پایین می آید و بازهم کاهش می یابد، حتی من رانندگان تاکسی سراغ دارم که حتی برای تعمیر خودرو خود پول ندارند و به دنبال وام از سازمان تاکسیرانی هستند، چون درآمد آنها به اندازه نیست.

داودی ابراز کرد: فراتر از قانون نمیتوانیم عمل کنیم و اگر قرار به انجام رقابت در سیستم حمل و نقل درون شهری است، باید در درون آژانس هایی باشد که چند روز قبل نمایندگان آنها به شورا مراجعه داشتند و گفتند اگر قرار به راه اندازی تاکسی اینترنتی باشد، ما برای همکاری آماده ایم.

رییس شورای اسلامی شهر قزوین گفت:  اگر اینها نتوانند خدمات رسانی کنند، سازمان تاکسیرانی میتواند برای نظارت ورود پیدا کند.

وی اذعان داشت: قدم گذاشتن در راه اندازی تاکسی اینترنتی باید شفاف و پررنگ باشد و اگر خدای نکرده اتفاقی رخ دهد، هیچ فردی پاسخگو نیست و ما در گذشته از این اتفاقات داشته ایم که نا امنی در جامعه ایجاد کردند که به طورحتم خبر آنها را در رسانه ها خوانده آید.

داودی در انتها گفت: اگر قرار به راه اندازی کار و رقابت هستیم به هیچ عنوان قادر به دادن مجوز غیر از چارچوب وظایف سازمان تاکسیرانی نیستیم، چون با قانون مغایرت دارد و فصل الخطاب ما قانون است و تا جاییکه من قانون راهنمایی رانندگی و قانون حمل و نقل سازمان تاکسیرانی را که ازسوی وزارت کشور اعلام شده، مطالعه داشتم، استفاده از راننده شخصی برای جابه جایی مسافر دیده نشده است.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار