در خصوص کاهش سانتریفیوژها و غنی سازی نگرانی نداریم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 66176
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۱:۰۴
نماینده مردم شریف قزوین، آبیک، البرز:
شاخص : نماینده مردم قزوین، آبیک، البرز در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به دست یافتن دانشمندان به تکنولوژی هسته ای در خصوص کاهش سانتريفيوژ و غنی سازی نگرانی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری شاخص، داوود محمدی نماینده مردم شریف قزوین، آبیک، البرز در مجلس شورای اسلامی ظهر امروز در نشست شورای اداری شهرستان قزوین با اشاره به توافق هسته ای گفت: در قطعنامه ای که صادر شد اظهار نظرهای مختلفی در خصوص ایجاد محدودیت و از بین رفتن برنامه هسته ای مطرح شده است .

محمدی در ادامه افزود: کاهش تعداد سانتریفیوژ از ۱۹ هزار به ۶ هزار و ۱۰۴ سانتریفیوژ ، محدودیت در غنی سازی، کاهش ذخایر اورانیوم تا ۳۰۰ کیلوگرم، تشدید نظارت و ایجاد محدودیت نظامی  مباحثی هستند که در مجلس مورد بحث و گفتگو قرار گرفته اند.

وی با اشاره به پاسخ های ظریف و عراقچی در مجلس به شبهات مطرح شده در برجام، گفت : یکی از موفقیت های این قطعنامه قرار دادن یک هزار و ۱۰۰ سانتریفیوژ در فردو است به طوری که این محل از لحاظ امنیت نظامی در سطح بالایی قرار دارد.

نماینده مردم قزوین، آبیک، البرز در مجلس شورای اسلامی افزود: با توجه به دست یافتن دانشمندان ایران اسلامی به تکنولوژی هسته ای در خصوص کاهش سانتریفیوژ و غنی سازی نگرانی نداریم، چون به محض عدم پایبندی طرف مقابل به تعهدات، غنی سازی از سر گرفته می شود.

محمدی تصویب توافق هسته ای در مجلس را یکی از مباحث مورد گفتگو بیان کرد و گفت : بحث بر سر اینکه این توافق نامه یک معاهده است یا سند مورد گفتگوی حقوقدان های مجلس قرار گرفته و اگر ثابت شود که این یک معاهده است نیاز به تصویب مجلس دارد.

وی در پایان با بیان اینکه مجلس آمریکا ۶۰ روز جهت تصمیم گیری و اظهار نظر در مورد این توافق نامه زمان دارد ادامه داد: مجلس ایران برای مخالفت و یا موافقت ۹۰ روز فرصت دارد و در مورد اینکه این اظهار نظر مجلس شورای اسلامی قبل یا بعد از اظهار نظر آمریکا انجام شود بحث است.

انتهای پیام/۷۲۳۱/پ۱/و

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “در خصوص کاهش سانتریفیوژها و غنی سازی نگرانی نداریم”

  1. اميران گفت:

    جناب محمدی راست نگفتن هیچ فرقی با دروغ گفتن ندارد .!
    سانتریفیوژ های فردو چه فعالیتی خواهند داشت ( بخشی بدون گاز خواهند چرخید مانند پنکه ای که دینام ان می چرخد و پروانه ندارد تا کسی را خنک کند . و بخش دیگری فقط در فردو انبار و نگهداری میشود ) و اما اینکه در صورت لزوم ما به وضعیت قبلی باز خواهیم گشت ! فکر میکنید برگشت به وضعیت قبلی مثل دکتری گرفتن شما است که بدون زحمت و زمان انجام گیرد . البته از وکیل الدوله ها غیر این نحو سخن گفتن انتظار نیست.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار