Iranjb.ir

در ماه آبان حجامت کنید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 79484
تاریخ انتشار: ۱۵ آبان ۱۳۹۴ - ۷:۲۷
شاخص : انجام حجامت در فصل پاییز باعث یک عملکرد پیشگیرانه در بدن خواهد شد و گلبول‌های بدن را افزایش و منجر به تقویت سیستم دفاعی و ایمنی بدن می‌شود.
۱۳۹۱۱۰۱۰۰۰۰۱۴۴۴

به گزارش پایگاه شاخص ، دکتر اکبر کتابی انجام حجامت در فصل پاییز را بسیار خوب و مفید دانست و گفت: اولویت در فصل پاییز برای حجامت کردن ماه آبان است و توصیه ما به افراد این است که در آبان ماه با توجه به شرایطی که دارند حجامت را در اولویت کار‌های خود قرار دهند.

وی ادامه داد: حجامت کردن در فصل پاییز یک عملکرد پیشگیرانه برای بدن دارد که W.B.C و R.B.C یا همان گلبول‌های بدن را افزایش و منجر به تقویت سیستم دفاعی و ایمنی بدن می‌شود که خود عاملی برای پیشگیری از بروز مشکلات و بیماری‌ها در فصل زمستان است.

این دانشجوی دکترای تخصصی طب سنتی ارمنستان به روایات مبنی بر حجامت در فصل پاییز اشاره کرد و گفت: از امام رضا(ع) روایت شده است که در فصل بهار و پاییز حجامت کنید؛ همچنین حضرت علی(ع) فرموده‌اند که حجامت باعث سلامتی و افزایش عقل می‌شود.

دانشجویان و دانش‌آموزان حجامت کنند
مدرس دانشکده رفاه به تشریح این حدیث که حجامت باعث تشدد عقل می‌شود، اظهار کرد: حجامت به خصوص در ناحیه پشت گوش باعث افزایش هوش نیز می‌شود و باعث افزایش هوش هم بر می‌شود، همچنین به جلوگیری از طغیان قلبی و مغزی کمک می‌کند و به مغز آرامش می‌دهد و همچنین قوه تفکر بالا می‌رودکه توصیه ما به قشر دانشجو و دانش آموز این است که در هنگام امتحانات و یا در مواقعی که در حال تحصیل هستند حجامت کنند چون باعث افزایش هوش آنها می‌شود.

وی به شایع‌ترین درمان‌ها بر اثر انجام حجامت در فصل پاییز اشاره کرد و افزود: با توجه به اینکه در فصل سرد و خشک پاییز قرار داریم، با حجامت کردن می‌توان به درمان خشکی پوست در اثر فصل سرد، وسواس فکری، فشار خون، و حساسیت اشاره کرد.

افراد دارای مزاج سودا و بلغمی با نظر پزشک حجامت کنند
عضو انجمن حجامت ایران به حجامت بر اساس شناخت مزاج‌ها اشاره کرد و گفت: مزاج‌های دموی و صفراوی بیشتر از سایر مزاج‎‌‌ها توصیه برای حجامت کردن می‌شوند و مزاج‌های سودا و بلغم تاکید می‌شود که با جانب دقت و تحت نظر پزشک مربوطه ‌ حجامت انجام دهند.

عضو انجمن حجامت ایران شرایط قبل از حجامت را بسیار مهم و ضروری خواند و تاکید کرد: قبل از اینکه فرد بخواهد اقدام به حجامت کند باید تحت نظر فردی که محق و دوره دیده علمی این کار است به سوالات وی به درستی پاسخ دهد و در صورت تایید از سوی فرد دارای صلاحیت، مجاز به حجامت می شود و اینطور نیست که هر کسی به راحتی بتواند حجامت کند و باید در این راه ابتدا شرایط حجامت کردن را داشته باشد.

منبع: سینانیوز

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

پربازدیدترین ها
 • لبخند رضایت شهروندان سختی‌ها را از یادمان می‌برد/ مسوولین وضعیت کارکنان قراردادی و پیمانی را ساماندهی نمایند
 • آغاز رقابت‌های لیگ واترپلوی نوجوانان کشور در قزوین
 • دولت توان اجرای برخی پروژه‌های عمرانی را ندارد
 • میزان امید به زندگی در شهروندان قزوینی ۲سال بالاتر از میانگین کشوری است
 • راه‌اندازی خانه جوان تا پایان امسال در قزوین
 • مسئولین به سختی پاسخگوی مردم هستند/ ایجاد اشتغال برای جوانان در اولویت باشد
 • بسیاری از آسانسورهای قزوین تأییدیه ایمنی ندارند/ برای پلمپ آسانسورها دستور دادستان نیاز است
 • مشارکت ۷۰ درصدی خیرین استان در مدرسه سازی
 • تلاش برای جذب حداکثری مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی
 • کسب تندیس برترین مرکز فنی توسط صداوسیمای مرکز قزوین در سیزدهمین اجلاس سراسری فناوری رسانه
 • بافت‌های فرسوده شهر مانع جمع‌آوری مکانیزه پسماند‌ها/ روزانه ۲۶۰تن پسماند خانگی در قزوین جمع‌آوری می‌شود
 • حادثه پلاسکو به روز پنجم رسید/کشف ۴پیکر از زیر آوارهای طبقه منفی یک+ عکس
 • آخرین اخبار