دستفروشی فرآورده های خام دامی ممنوع است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120991
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۴
رییس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین:
شاخص : رییس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین گفت: هر گونه دستفروشی فرآورده‌های خام دامی (ماهی، تخم مرغ، سیرابی و...) در سطح شهر ممنوع است و با متخلفین برخورد خواهد شد.

عیسی غیاث یزدی رییس اداره دامپزشکی شهرستان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در پاره‌ای از موارد مشاهده می‌شود عده‌ای از دستفروشان در نقاط مختلف شهر اقدام به فروش فرآورده‌های خام دامی از جمله ماهی تازه و منجمد و همچنین آلایش خوراکی دام می نمایند

وی افزود: با توجه به عدم رعایت زنجیره سرد و همچنین مشخص نبودن هویت فرآورده، مخاطرات عدیده‌ای را برای مصرف کنندگان به همراه خواهد داشت.

غیاث یزدی عنوان کرد: در اکثر موارد فرآورده‌های عرضه شده توسط این افراد که عمدتا با قیمت‌های پایین‌تری هم عرضه می‌شوند از محصولات تاریخ مصرف گذشته است که قابلیت مصرف انسانی ندارد.

این مسئول با اشاره به ضبط و معدوم سازی ماهی منجمد عرضه شده بر روی یک چرخ دستی در هفته اخیر، از عموم همشهریان تقاضا نمود تا ضمن تهیه فرآورده خام دامی از مراکز مجاز، نسبت به معرفی این افراد از طریق سامانه ۱۵۱۲ به اداره دامپزشکی اقدام نموده تا در اسرع وقت با همکاری واحد اجرائیات شهرداری برخورد قانونی با این افراد صورت پذیرد.

وی همچنین از ضبط و معدومسازی ۲۷۰ کیلوگرم گوشت ، مرغ ، ماهی و میگوی غیر قابل مصرف در آبان ماه خبر داد و به عموم مردم توصیه کرد: در هنگام خرید فرآورده‌های خام دامی به تاریخ تولید و انقضا درج شده بر روی بسته بندی توجه نموده و از خرید محصولاتی که فاقد مشخصات می‌باشد خودداری نمایند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار