دستگاه‌های امنیتی باید نگاه پیشگیرانه در برخورد با مسائل داشته باشند
کد خبر: 115778
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۲۴
رییس کل دادگستری قزوین:
شاخص : رییس کل دادگستری قزوین گفت: دستگاه‌های امنیتی باید با نگاه پیش بینی کننده و پیشگیرانه آمادگی مقابله با جرایم را داشته وسازوکارهای خود را همواره به روز نگه دارد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، جمال انصاری رییس کل دادگستری قزوین در همایش گرامیداشت هفته نیروی انتظامی که پیش از ظهر امروز در سالن اجتماعات دادگستری این استان برگزار شد، اظهار کرد: تلاش، تدابیر و برنامه‌ریزی‌های انتظامی در استان قزوین موجبات امنیت نسبی و ارتقا سطح استان و کاهش تدریجی جرائم و آسیب‌ها شده است.

وی با بیان اینکه اقدامات نیروی انتظامی، حفظ منافع مستقیم و غیر مستقیم مردم را در پی دارد، افزود: امنیت یک امر غیرقابل انکار است و رعایت قانون برای همه مردم و افراد الزامی است.

این مسوول در ادامه گفت: اقدامات نیروی انتظامی نیازمند اقتضائات لحظه‌ای است که با توجه به گسترش معضلات اجتماعی برای تامین مطالبه‌گری مردم در مسائل امنیتی، هر روز اقدامات موثرتر و شکوفاتری صورت می‌گیرد.

انصاری ابراز کرد: نقش پلیس در مدیریت پرونده‌های قضایی بسیار موثر و تکمیل کننده است و اگر این نقش به مراجع قضایی و دادستانی تجویز نشود قطعا فعالیت‌های نیروی انتظامی ابتر می‌ماند و نمی‌تواند سرانجام مناسبی برای جامعه داشته باشد.

رییس کل دادگستری قزوین تشریح کرد: قزوین، استانی در مسیر توسعه است و با توجه به فرازو نشیب‌های مختلف صنعتی و اقتصادی نیازمند تدابیر خاص، متناسب با شرایط مربوطه است.

وی توضیح داد: دستگاه قضایی با تمسک به همه مبانی قانونی، آنچه که مردم در حوزه‌های مختلف امنیت اجتماعی و اقتصادی نیاز دارند را همراه با تعامل با اعضای شورای تامین بر عهده دارد.

امنیت نیازمند بسترسازی مناسب است

انصاری اذعان داشت: باتوجه به گستره و افزونی مطالبات، امنیت نیازمند بسترسازی مناسب است و با تنوع و افزونی اشکال جدید باید متناسب با روز هماهنگ شود.

رییس کل دادگستری قزوین بیان کرد: دستگاه‌های امنیتی باید با نگاه پیش بینی کننده و پیشگیرانه آمادگی مقابله با حوادث را داشته و سازوکارهای خود را برای شرایط خاص آماده کنند.

این مسوول درادامه گفت: قطعا روحیه انقلابی ارزشی و دینی یکی از مهم‌ترین مبانی است که می تواند ما را از خطرات پیش روی خودمان مصون کند.

انصاری در پایان گفت: برای ارتقاء خدمات مطلوب  برای ارائه به مردم  همه سازمان‌ها باید در تعامل باشند.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار