دستگاه‌های دولتی پاسخگوی رسانه‌ها باشند/ جریانات سیاسی نباید در انتصاب مدیران مداخله کنند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 150504
تاریخ انتشار: ۲۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲:۳۶
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین گفت: قبول دارم که برخی از انتصابات بدون ارزیابی کارشناسی و براساس جریانات سیاسی است اما سعی می‌کنیم که شرایط را بهتر کنیم.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص نیوز؛ عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین در نشست هم اندیشی مدیران مسئول، سرپرستان و نمایندگی‌های رسانه استان با موضوع “نقش و جایگاه رسانه‌ها در توسعه پایدار و متوازن استان” که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات استانداری برگزار شد اظهار کرد: توسعه در جوامع، تعریف‌های مختلفی دارد و درواقع بهره‌گیری از امکانات درونی و بیرونی برای ارتقاء شاخص‌های موجود است.

وی با تاکید بر لزوم توسعه همه جانبه در استان افزود: توسعه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی باید در کنار هم اتفاق بیفتد و همچنین از توسعه منطقه‌ای همنباید غافل شد.

استاندار قزوین با بیان اینکه اگر توسعه متوازن نداشته باشیم در همه امور دچار نقص خواهم شد تصریح کرد: گاهی هم آسیب‌های توسعه نیافتگی برخی مناطق دامن‌گیر مناطق دیگر می‌شود.

این مسوول عنوان کرد: توسعه حاصل اراده یک جامعه است و هرگاه مردم آن جامعه نسبت به توسعه‌یافتگی اقدام و اراده کردند به نتیجه و هدف رسیدند.

زاهدی با بیان اینکه اراده حاصل آگاهی است عنوان کرد: اگر جامعه‌ای آگاهی نداشته باشد اراده نخواهد داشت و رسانه‌ها نقش مهمی در آگاهی بخشی به جامعه دارند.

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها باید مردم را برای اینکه توسعه‌ به عنوان یک مطالبه مهم برای آن‌ها باشد، آگاه کنند اضافه کرد: ظرفیت‌های استان قزوین را باید به بیرون از مرزهای استان و کشور معرفی کنیم.

استاندار قزوین در ادامه گفت: ظرفیت‌های گردشگری استان قزوین به خوبی معرفی نشده است و به همین جهت با وجود عبور گردشگران زیاد از این استان اما رسوب اقتصادی در این حوزه نداریم.

این مسوول با اشاره به مشکلات رسانه‌های محلی افزود: باید در خصوص اعطای یارانه به رسانه‎‌ها برنامه ریزی دقیق صورت گیرد که بخشی استانی و بخش دیگر هم مربوط به کشور است.

زاهدی در پاسخ به انتقاد رسانه‌ها از انتصاب مدیران ناکارآمد توضیح داد: قبول دارم که برخی از انتصابات بدون ارزیابی کارشناسی و براساس جریانات سیاسی است اما سعی می‌کنیم که شرایط را بهتر کنیم.

وی تصریح کرد: باید با استدلال‌های قابل قبولی مدیران را جابجا کرده و تغییر دهیم و باید تصمیمات درست بگیریم نه اینکه اشتباهات گذشته را تکرار کنیم.

استاندار قزوین با تاکید بر اینکه از ظرفیت‌های فرهنگی استان باید بهره‌مند شد گفت: من تاکنون از هیچ نشریه‌ای شکایت نکرده‌ام چراکه می‌خواهم فضای رسانه‌ای امنی را داشته باشیم.

این مسوول در پایان با بیان اینکه انتقاد را می‌پذیرم افزود: ادارات دولتی باید پاسخ نقد را بدهند و حتی یک رونوشت از جوابیه خود را در اختیار استانداری بگذارند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار