دستگاه‌های ضعیف در مبارزه با فساد و رسیدگی به شکایات معرفی می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175164
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۱:۴۲
هشدار بازرس کل قزوین به مدیران استان:
شاخص : بازرس کل استان قزوین گفت: برخی از دستگاه‌های استان در رسیدگی به شکایات و مبارزه با فساد بسیار ضعیف عمل می‌کنند که همین جا اخطار می‌دهیم در جلسات بعد معرفی می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، نشست هم اندیشی مسئولین مدیریت عملکرد دستگاه‌های اجرایی استان با بازرسی کل استان قزوین با حضور رئیس کل محترم دادگستری استان و بازرس کل استان و نماینده سایر دستگاه‌های نظارتی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان بازرسی کل کشور ظهر امروز در سالن جلسات باغستان برگزار شد.

عبدالله آقاعلیخانی در این جلسه اظهار کرد: مدیران دستگاه‌های دولتی اولین بازوان مبازره با فساد اداری هستند که باید توجه ویژه‌ای به این مسئله داشته باشند.

وی افزود: حراست و مدیران و کارشناسان ارزیابی عملکرد به طور ویژه رسالت مبارزه و پیشگیری از فساد را بر عهده دارند.

بازرس کل استان قزوین در ادامه گفت: یک نهاد به تنهایی نمی‌تواند با فساد مبارزه کند و این مسئله مهم همکاری همه نهادها و سازمان‌ها را می‌طلبد.

این مسئول با بیان اینکه برخی از مدیران فساد گریز هستند ابراز کرد: عده‌ای از مدیران در طول خدمت خود سعی می‌کنند که از فساد به دور باشند اما مداخله‌ای هم در امر مبارزه با فساد ندارند.

آقاعلیخانی بیان کرد: برخی از مدیران در حوزه فعالیتی که دارند علاوه‌بر دوری از فساد، خود وارد مبارزه با این معضل می‌شوند و حتی برای آن هزینه‌های زیادی متحمل می‌گردند.

وی در ادامه گفت: متاسفانه عده‌ای از مدیران نه تنها مبارزه‌ای با فساد ندارند بلکه خود فاسد بوده و زمینه فساد در دستگاه مربوطه ایجاد می‌کنند.

بازرس کل استان قزوین عنوان کرد: برای مبارزه با فساد باید نیروی انسانی فساد ستیز تربیت شود و در کنار آن هم به ابزارهای مناسب مبارزه با فساد اداری نیاز داریم.

این مسئول گفت: حراست و مدیران و کارشناسان ارزیابی عملکرد برای اجرای درست وظایف خود نیاز به امنیت شغلی دارند که این یکی از اهداف بلند مدت ما است.

آقاعلیخانی یادآور شد: برخی از دستگاه‌های استان در رسیدگی به شکایات ارباب رجوع و مبارزه با فساد عملکرد خوبی دارند.

وی ادامه داد: برخی از دستگاه‌های استان در رسیدگی به شکایات و مبارزه با فساد بسیار ضعیف عمل می‌کنند که همین جا اخطار می‌دهیم در جلسات بعد معرفی می‌شوند.

گفتنی است در انتهای این مراسم از مدیران ارزیابی عملکرد برخی دستگاه‌های استان که بهترین عملکرد در رسیدگی به شکایات و مبارزه با فساد داشتند تقدیر شد.

سازمان تامین اجتماعی، اداره کل زندان‌ها، بانک رفاه، شهرداری الوند، بانک مسکن، بانک کشاورزی، جهاد کشاورزی و اداره کل بهزیستی استان قزوین دستگاه‌هایی بودند که مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار