دستگاه‌ها در صیانت از منابع آب جدی تر وارد شوند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 167671
تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۴
معاون حقوق عامه دادسرای قزوین:
شاخص : معاون حقوق عامه دادسرای قزوین گفت: بر اساس گزارشاتی که به دست ما رسیده بود، مردم از برداشت غیرمجاز آب از کانال ناراضی و شاکی بودند و اعلام می کردند تانکر کامیون ها در حوالی ظهر که مسیر کم تردد و خلوت است، اقدام به برداشت آب از کانال می کنند.

به گزارش خبرنگاراجتماعی شاخص، امیر جلالی در بازدید از مسیر کانال آب قزوین اظهار کرد: بحران آب، امروزه از جلسات رسمی فراتر رفته و در محاورات روزانه مردم در کوی و برزن شنیده می شود، بحرانی که اگر چاره ای اندیشیده نشود تبدیل به فاجعه خواهد شد.

وی افزود: طبیعی است که در این میان باید سهم دستگاه های متولی برای صیانت از منابع آب از همیشه پررنگ تر و مهم تر باشد و با عزمی همگانی و نظارتی دائمی از این بحران عبور کنیم.

جلالی خاطرنشان کرد: اگر چه دستگاه‌های متولی تلاش و مساعی خوبی برای صیانت از منابع آب دارند، اما مردم شاهد تخلفات آشکار برخی متخلفین هستند و  مواردی را به مراجع قضایی گزارش داده اند که بررسی آنها حاکی از ضرورت ورود جدی تر دستگاه ها به صیانت از منابع آب است.

معاون حقوق عامه دادسرای قزوین با اشاره به مشاهده آب دزدی در بازدید انجام شده، گفت: بر اساس گزارشاتی که به دست ما رسیده بود، مردم از برداشت غیرمجاز آب از کانال ناراضی و شاکی بودند و اعلام می کردند تانکر کامیون ها در حوالی ظهر که مسیر کم تردد و خلوت است، اقدام به برداشت آب از کانال می کنند و آن را به قیمت های بالا بفروش می رسانند.

این مقام قضایی تصریح کرد: با توجه به اینکه متخلفین از تعطیلات سوء استفاده می کنند، تصمیم گرفته شد بازدید در این ایام به عمل آید که در کمال تاسف متخلفان با سوء استفاده از تعطیلات و در غیاب دستگاه های متولی و ناظر، به رفتار مجرمانه و برداشت از منابع آب مشغول بودند که بنا بر وظیفه ذاتی اقدامات قضایی و قانونی لازم به عمل آمد.

شایان ذکر است که تعدادی از متخلفین با مجوزهایی که از انقضای مدت اعتبار آنها چندین ماه گذشته بود، همچنان به برداشت آب مشغول بودند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار