دستگاه دیپلماسی کشور مدیون اقتدار و توان دفاعی ایران اسلامی است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119215
تاریخ انتشار: ۲۵ آبان ۱۳۹۵ - ۳:۴۹
فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب کشور:
شاخص : فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب کشور ولایتمداری را از شاخصه‌های ارتش دانست و گفت:اگر مسئولین دستگاه دیپلماسی کشور با اقتدار در مجامع بین‌المللی صحبت می‌کنند به پشتوانه اقتدار نظامی ایران اسلامی است.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص،  امیر سرتیپ دوم کیومرث شرفی فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال‌غرب کشور صبح امروز در آئین تکریم و معارفه فرمانده قرارگاه عملیاتی لشگر ۱۶ زرهی قزوین و ارشد نظامی ارتش ج.ا.ا از منطقه قزوین و زنجان که در سالن همایش ۲۹ فروردین برگزار شد، اظهار کرد: امروز به امنیت پایدار در مرزهای جمهوری اسلامی ایران که حاصل جانفشانی‌ها و رشادت‌های شهدای والا مقام است افتخار می‌کنیم و می‌بالیم.

وی با بیان اینکه امروز دکترین دفاعی کشور دفاع بازدارنده است، افزود: اقتدار ملی، سیاسی و اقتصادی در سایه امنیت بدست می‌آید و سرآمد مولفه‌های امنیت ملی در گرو قدرت نظامی و دفاعی نیروهای مسلح است.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب کشور با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند؛ تنها عامل دفع تهدیدات دشمن یک اقتدار دفاعی و نظامی است، گفت: اگر مسئولین دستگاه دیپلماسی کشور با اقتدار در مجامع بین‌المللی صحبت می‌کنند به پشتوانه نیروی نظامی جان برکف ولایتمدار است.

شرفی عنوان کرد: تفاوت نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با دیگر نیروهای نظامی توان بالای نظامی و دفاعی همراه با انگیزه معنوی است که با هر نوع تهدید دشمن مقابله می‌کند.

وی با اشاره به شاخصه‌های اصلی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: متدین بودن نیروهای ارتش در راس همه این مولفه‌ها قرار دارد و ۴۸ هزار شهید ارتشی در دفاع مقدس یکی از نشانه‌های تدین آن است؛ امروز شاهد حضور جوانان جان بر کف و متدین ارتش در صف مقدم مدافعان حریم ولایت هستیم.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب کشور ولایتمداری را از دیگر ویژگی‌های ارتش دانست و ادامه داد: شاخصه دیگر ارتش و سایر نیروهای مسلح مردمی بودن آنهاست و نیروهای مسلح ما پناه مردم هستند.

شرفی خاطرنشان کرد: خطرپذیری یکی از بارزترین خصوصیات نیروهای مسلح از جمله ارتش است که هیچ هراسی از دشمن ندارند و امروز می‌بینیم که در همه عرصه‌ها و در دفاع از اسلام و حریم اهل بیت (ع) گوی سبقت را از یکدیگر می‌ربایند.

وی توضیح داد: قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب در ۵ استان آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و قزوین با یگان‌هایی که دارند آماده پذیرفتن هرگونه عملیات است و این قرارگاه یک پنجم وسعت کشور را پوشش می‌دهد.

فرمانده قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب کشور در پایان افزود: قرارگاه منطقه‌ای شمال غرب بالغ بر ۲۰ یگان امنیتی و عمده دارد که دارای آموزش بسیار خوب بوده و آماده دفاع از نظام و انقلاب اسلامی است.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار