دستگاه قضایی باهرگونه قمه‌زنی در عزاداری‌ها برخورد می‌کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 147322
تاریخ انتشار: ۶ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۵
دادستان قزوین:
شاخص : دادستان قزوین از برخورد قانونی با رفتارهای ناهنجار و هنجارشکنی‌ها به ویژه قمه زنی در سطح استان در ماه محرم خبر داد.

به گزارش شاخص نیوز؛ حجت الاسلام صادقی نیارکی دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار کرد: همه ساله قبل از شروع ماه محرم در جلساتی که به همین منظور با ضابطین قضایی تشکیل می‌شود تمامی موارد مربوط به هنجارشکنی در عزاداری‌ها مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

وی افزود: از ضابطین خواسته ایم نظارت خود را تشدید کرده و اگر احیانا در گوشه و کنار شهر و استان اطلاعی از این موضوع حاصل کردند و یا شاهد انجام این عمل بودند ضمن برخورد مراتب را سریعا به دستگاه قضایی اعلام کنند.

دادستان قزوین با اشاره به دیدگاه تنی چند از مراجع عظام تقلید که انجام این امور را مایه وهن اسلام و پایه هتک حرمت عزاداری دانسته اند، عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز قمه زنی را یک خلاف شرع قطعی اعلام کرده اند و بزرگانی هم حمایت کردند و انتظار می‌رود از قمه زنی و مسائلی که امروزه در جهت مخدوش نمودن حیثیت و اعتبار فقه شیعی است پرهیز شود.

وی اذعان کرد: قمه زنى و مانند آن علاوه بر اینکه باعث بدنام شدن مذهب شیعه در انظار و مردم جهان می‌‏شود، ضررهاى جسمى و روحى هم به این اشخاص وارد می‌کند و همچنین موجبات توهین به دین و مذهب را شامل می‌شود.

عضو شورای مسئولان قضایی استان ابراز کرد: قمه‌زنی امروز به‌ عنوان دستاویزی برای بهره برداری‌های سوء دشمن در جهت ضربه زدن به نظام و مکتب ولایی ما مورد استفاده قرار می‌گیرد باید شهروندان و عزادارن از رفتارهای این چنینی خودداری کنند.

وی ادامه داد: دشمنان ما از چندی پیش در رسانه‌ها و بویژه فضای مجازی تبلیغات خود را آغاز کرده اند و تصاویری از این مراسمات در سال‌های گذشته و بعضا با توسل به طرفندهای مرسوم خویش، می‌خواهند به این طریق چهره تشیع و عزاداران امام حسین(ع) را لکه دار کنند.

صادقی نیارکی در پایان به عزاداران عاشورا توصیه کرد، اجازه ندهند افراد معدودی از این فرصت استفاده ناشایست کرده و عزاداری را بدنام کنند و به مرتکبین نیز هشدار داد در صورت ارتکاب قاطعانه با آنان برخورد خواهیم شد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

منبع: صبح قزوین

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار