قوه قضائیه در اجرای احکام اسلامی ثابت قدم باشد
کد خبر: 104188
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۱
مدیر حوزه علمیه قزوین:
شاخص : مدیر حوزه علمیه قزوین گفت: دستگاه قضایی نسبت به جوسازی‌های دشمن بی‌تفاوت است آن‌ها با تبلیغات گسترده قصد دارند افکار عمومی را منحرف کند.

حجت‌الاسلام علی عباسی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، در خصوص موضع گیری‌های اخیر برخی از جریان‌ها نسبت به مجازات برگزارکنندگان پارتی شبانه در قزوین اظهار کرد: از آنجا که نظام جمهوری اسلامی مستقل است، قضات هم تحت هر شرایطی در اجرای احکام اسلامی به طور مستقل عمل می‌کنند.

وی افزود: هیچ کس حق تحت فشار قرار دادن قاضی در چنین نظامی را ندارد به خصوص در مواردی که مسئله مشخص و معلوم است.

مدیر حوزه علمیه قزوین در ادامه گفت: کسانی که نسبت به احکام اسلامی موضع گیری می‌کنند افرادی ضعیف‌ الایمان و بدون اعتقاد هستند در حالی که انسان‌های با تقوا و متدین جامعه هیچ‌گاه به اجرای حکم اسلامی اعتراض نمی‌کنند.

وی در ادامه افزود: دستگاه قضایی همواره براساس عدالت عمل کرده و تحت تاثیر فضاسازی‌ها و دروغ پراکنی‌ها قرار نخواهد گرفت.

عباسی تصریح کرد: فسادهای اجتماعی از جمله پارتی‌ها، حیثیت جامعه اسلامی را زیر سوال می‌برد و اگر این معضلات به عنوان عرف، ترویج شود جامعه را در کام خود فرو خواهد برد.

وی اضافه کرد: مردم باید قدردان حکم اجرا شده باشند زیرا چنین هنجار شکنی‌هایی در شان هیچ قشری از جامعه اسلامی نیست.

مدیر حوزه علمیه قزوین خاطرنشان کرد: نباید نسبت به جوسازی‌های دشمن حساس شد چرا که او می‌خواهد با تبلیغات گسترده افکار عمومی را منحرف کند لذا قوه قضائیه باید در اجرای احکام اسلامی ثابت قدم باشد.

عباسی اذعان داشت: دشمنان می‌خواهند به این طریق قوه قضائیه را تحت فشار قرار دهند تا در اجرای احکام مشابه اقتدار این نهاد کم شود.

وی تاکید کرد: فعالان فرهنگی باید با مستندات دینی و آیات و روایات افکار عمومی را از احکام اسلامی آگاه کنند و پاسخ شبهات را با استدلال و دلیل بدهند.

مدیر حوزه علمیه قزوین در پایان عنوان کرد: غفلت مسئولین و خانواده‌ها در بروز این ناهنجار‌ی‌ها نقش بسزایی دارد که باید توجه ویژه‌ای نسبت به آن شود.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار