دستگیری جاعل اسناد دولتی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68290
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۸
رئیس پلیس امنیت عمومی استان خبر داد
شاخص : رئیس پلیس امنیت عمومی استان قزوین، از دستگیری جاعل اسناد دولتی در استان خبر داد و گفت: جعل سند و استفاده از سند مجعول دو جرم جداگانه محسوب می‌شوند.

سرهنگ حیدر محمدی صبح امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از دستگیری جاعل اسناد دولتی در استان قزوین خبر داد و گفت: فردی با در دست داشتن دستور قضائی به پلیس امنیت عمومی قزوین مراجعه و خواستار آزادی خودرو توقیفی خود از پارکینگ شد که ماموران هوشیار با دقت عمل به دستور قضائی مشکوک و موضوع را تحت بررسی قرار دادند.

رئیس پلیس امنیت عمومی استان قزوین بیان کرد: در تحقیقات پلیس مشخص شد، نامه جعلی بوده و متهم قصد داشته با جعل دستور قضائی خودروی خود را که به دلیل حمل تجهیزات دریافت ماهواره به نفع دولت ضبط شده را آزاد کند.

این مسئول اعلام کرد: در این اقدام ماموران ۵ نفر جاعل که در جعل اسناد فعالیت می‌کردند دستگیر و تحویل مراجع قضائی شدند.

محمدی خاطرنشان کرد: جعل سند و استفاده از سند مجعول دو جرم جداگانه محسوب می‌شوند، بنابراین اگر فردی سندی را جعل کرده و از آن استفاده کند، مرتکب دو جرم شده که به موجب قانون برای هرکدام آن‌ها مجازات مستقلی تعیین شده است.

وی با اشاره به کشف تعدادی اسناد جعلی و مهر دادگستری، اضافه کرد: متهمان به جرم ارتکابی اعتراف و با قرار وثیقه روانه زندان شدند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار