دستگیری قاتل فراری پس از ۱۸ سال در شهرستان تاکستان - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 164152
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۳:۱۳
رئیس پلیس آگاهی استان قزوین خبر داد
شاخص : رئیس پلیس آگاهی استان قزوین گفت: رئیس پلیس آگاهی استان قزوین از شناسایی و دستگیری قاتل فراری پس از 18 سال از ارتکاب قتل در شهرستان تاکستان خبر داد.

سرهنگ آرش مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: در پی وقوع یک فقره درگیری منجر به قتل در سال ۱۳۷۹ در روستایی از توابع بخش “خرمدشت” “تاکستان”، و متواری شدن قاتل و بی نتیجه ماندن شناسایی و دستگیری قاتل ، ماموران پلیس آگاهی شهرستان و استان مجددا با تشکیل کارگروه ویژه تلاش خود را برای شناسایی و دستگیری قاتل یا قاتلان آغاز کردند.

وی ادامه داد: با بررسی محتویات پرونده قتل که ۱۸ سال پیش دو طایفه بزرگ با همدیگر اختلاف خانوادگی پیدا کرده و علی رغم حل اختلاف توسط ریش سفیدان و صلح و سازش بین طرف های درگیر، صبح روز قتل، قاتل به همراه برادر خود، مقتول را که قصد رفتن به شهر را داشته، با وارد کردن چندین ضربه بوسیله چوب به سر و صورت مقتول منجر به قتل وی شده و متواری می شوند.

رئیس پلیس آگاهی استان افزود: ماموران پلیس آگاهی استان و شهرستان تاکستان با بکارگیری تحقیقات میدانی جامع و اقدامات اطلاعاتی ۲ نفر را در یکی از استان های همجوار شناسایی و به منظور اطمینان از هویت افراد، با اخذ نیابت قضایی دو اکیپ از ماموران مجرب جهت جمع آوری اطلاعات به محل اعزام شدند .

سرهنگ مرادی اضافه کرد: با بررسی های همه جانبه و اقدامات اطلاعاتی ،کارآگاهان پلیس آگاهی موفق به شناسایی عامل جنایت سال ۷۹ در یکی از دامداری های استانهای همجوار شدند و در یک عملیات غافلگیرانه دو برادر را دستگیر و به پلیس آگاهی استان منتقل کردند.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از متهمان در بازجویی ماموران به قتل یکی از اهالی روستا از توابع بخش خرمدشت در سال ۷۹ و یکی از آنان به معاونت در قتل اعتراف کردند .

مرادی در پایان با اعلام اینکه با تلاش شبانه روزی ماموران پس از ۱۸ سال قتل ، قاتل دستگیر شد عنوان کرد: متهمان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی و با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار