دستگیری ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن توسط سپاه/ آمریکا باید عذرخواهی کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89357
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۹:۳۹
شاخص : فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: طی تماس‌های دیپلماتیک کری با ظریف، تقاضای آزادی بازداشت‌شدگان مطرح شده است.

به گزارش خبرنگار شاخص نیوز؛ دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در بخش خبری ساعت ۹ بامداد شبکه یک سیما با اشاره به جزئیات بازداشت دو شناور آمریکایی در آب‌های سرزمینی ایران گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس و تنگه هرمز تسلط کامل دارد و همه آبهای خلیج فارس زیر تسلط قوای جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: قوانین بین‌المللی ایجاب می‌کند که شناورهای کشورها برای ورود به آبهای سرزمینی هر کشور باید با اجازه این کشور وارد شوند.

دریادار فدوی افزود: حضور آمریکایی‌ها در منطقه همیشه ضرر دارد و ما حضور بی‌ضرر آنها را به هیچ‌وجه متصور نیستیم.

وی تصریح کرد: این دو شناور شامل ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند که در ۳ مایلی عمق آبهای سرزمینی ایران توسط رزمندگان ما توقیف شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: این شناورها مقاومت خاصی نکرده‌اند، اما بعد از آن ناو آمریکایی‌ ظرف مدت ۴۰ دقیقه تحرکات هوایی و شناوری خاصی در منطقه داشت که امنیت منطقه را برخلاف ادعاهای همیشگی خود نقض کرد، اما منطقه هم‌اکنون در تسلط کامل نیروهای ماست.

دریادار فدوی در پایان خاطرنشان کرد: جان کری با محمدجواد ظریف تماس گرفته است و دکتر ظریف با قدرت تمام به آنها اعلام کرده است که شما به آبهای منطقه‌ای ما تجاوز کرده‌اید و باید عذرخواهی کنید. سپاه پاسداران در مورد این موضوع منتظر دستور از مراتب بالاتر است.

جهت مشاهده فیلم دستگیری اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار