Iranjb.ir

دستگیری ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن توسط سپاه/ آمریکا باید عذرخواهی کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89357
تاریخ انتشار: ۲۳ دی ۱۳۹۴ - ۹:۳۹
شاخص : فرمانده نیروی دریایی سپاه گفت: طی تماس‌های دیپلماتیک کری با ظریف، تقاضای آزادی بازداشت‌شدگان مطرح شده است.
۴۰۱۱۹۳۶_۵۱۹

به گزارش خبرنگار شاخص نیوز؛ دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با حضور در بخش خبری ساعت ۹ بامداد شبکه یک سیما با اشاره به جزئیات بازداشت دو شناور آمریکایی در آب‌های سرزمینی ایران گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در خلیج فارس و تنگه هرمز تسلط کامل دارد و همه آبهای خلیج فارس زیر تسلط قوای جمهوری اسلامی ایران است.

وی ادامه داد: قوانین بین‌المللی ایجاب می‌کند که شناورهای کشورها برای ورود به آبهای سرزمینی هر کشور باید با اجازه این کشور وارد شوند.

دریادار فدوی افزود: حضور آمریکایی‌ها در منطقه همیشه ضرر دارد و ما حضور بی‌ضرر آنها را به هیچ‌وجه متصور نیستیم.

وی تصریح کرد: این دو شناور شامل ۹ تفنگدار مرد و یک تفنگدار زن بودند که در ۳ مایلی عمق آبهای سرزمینی ایران توسط رزمندگان ما توقیف شده است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: این شناورها مقاومت خاصی نکرده‌اند، اما بعد از آن ناو آمریکایی‌ ظرف مدت ۴۰ دقیقه تحرکات هوایی و شناوری خاصی در منطقه داشت که امنیت منطقه را برخلاف ادعاهای همیشگی خود نقض کرد، اما منطقه هم‌اکنون در تسلط کامل نیروهای ماست.

دریادار فدوی در پایان خاطرنشان کرد: جان کری با محمدجواد ظریف تماس گرفته است و دکتر ظریف با قدرت تمام به آنها اعلام کرده است که شما به آبهای منطقه‌ای ما تجاوز کرده‌اید و باید عذرخواهی کنید. سپاه پاسداران در مورد این موضوع منتظر دستور از مراتب بالاتر است.

جهت مشاهده فیلم دستگیری اینجا کلیک کنید

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

آخرین اخبار