دستگیری ۲۹عامل توزیع موادمحترقه/ کشفیات سرقت در استان ۲۳درصد افزایش یافت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 185966
تاریخ انتشار: ۲۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱:۵۱
فرمانده انتظامی استان قزوین اعلام کرد:
شاخص : فرمانده انتظامی استان قزوین گفت:در حوزه کشفیات مواد محترقه خطرناک نسبت به سال گذشته افزایش کشف داشتیم و تاکنون ۲۹ نفر دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سردار مهدی محمودی در نشست خبری با اصحاب رسانه که امروز در راستای تمهیدات پلیس در ایام پایانی سال در مقر فرماندهی انتظامی برگزار شد، با اشاره به جایگاه امنیت به عنوان اساسی‌ترین نیاز بشری در کشور اظهار کرد: شاکله اصلی تمام مناسبت و زیربنای اجتماعی در جامعه امنیت است و  پلیس با تمام تلاش علی‌رغم مشکلات و کمبودها در راستای این هدف تلاش می‌کند.

فرمانده انتظامی استان قزوین با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص گام دوم انقلاب افزود: نیروی انتظامی در همه عرصه‌های اجتماعی در خدمت مردم است بنابراین مکلف هستیم تمام برنامه‌های سال آینده را بر اساس فرمایش رهبر در گام دوم پیش ببریم.

وی با بیان اینکه پیشگیری در اولیت امور پلیس قرار دارد، گفت: اولویت‌ پلیس در سال ۹۸ معطوف به موضوعات و مطالعات امنیت اجتماعی است  و تلاش داریم پیشگیری در جامعه جاری شود که منجر به عملیات پلیسی و رای در دستگاه قضا نشود.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: امروزه مبارزه با قاچاق کالا ارز و سوخت مواد مخدر  معضلی است که گریبانگیر جوانان شده قاچاقچایان و سوداگران از طریق توزیع این مواد به دنبال منافع خود هستند بنابراین پلیس در این راستا به شدت برخورد خواهد کرد.

محمودی با اشاره به اینکه مبارزه با سرقت‌های خرد و کلان در دستور پلیس قرار دارد، تشریح کرد: قرارگاه‌های ویژه‌ای مختص به این موارد تشکیل شده و نیازمند این است که تمام دستگاه‌ها همراهی کنند و تنها پلیس نمی‌تواند در رابطه با وقوع جرم سرقت فعالیت داشته باشد.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه کاهش تلفات جاده‌ای و درون شهری و مبارزه با مفاسد اجتماعی همواره در دستور کار قرا دارد، ابراز کرد: در استان ما سرقت‌های مهم کنترل شده است اما سرقت‌های خرد و کلان را نیز با همکاری دستگاه‌ها به صفر برسانیم.

وی ادامه داد: خوشبختانه قزوین عملکرد خوبی در زمینه کاهش تلفات جاده‌ای و مرگ و میر را داشته که در این راستا مورد تشویق در سطح کشور قرار گرفته است.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش ۱۴درصد حجم تردد در محورهای مواصلاتی استان گفت: از ابتدای سال جاری تا ۲۰ اسفندماه بیش از ۲۸۰ میلیون تردد خودرو در سطح راه‌های استان داشتیم.

*کاهش ۶ درصدی تصادفات جرحی در استان

محمودی با اشاره به کاهش ۶درصدی تصادفات جرحی بیان کرد: با توجه به حجم بالای تردد در محورهای مواصلاتی استان در مجموع تصادفات با ۲۵ درصد افزایش همراه بوده  که در نهایت در تصادفات فوتی ۸ درصد و در تصادفات جرحی ۱۰ درصد کاهش داشته‌ایم.

فرمانده انتظامی استان قزوین با شاره به ” پرهیز از خطر آرامش در سفر” به عنوان شعار پلیس راه خاطرنشان کرد: روز شنبه ۲۵ اسفندماه همزمان با سراسر کشور با حضور دستگاه‌های امدادی رزمایش ترافیکی در استان اجرا می‌شود که این طرح از ۲۵ اسفندماه تا صبح روز ۱۸ فروردین همراه با تمهیدات ویژه ترافیکی  به صورت شبانه روز اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: در ارتباط با سامانه ۱۹۷ که سامانه نظارتی و دیدار چهره به چهره مسئولین انتظامی است تاکنون ۵۲۴ نفر با مسئولین دیدار داشتند.

این مقام انتظامی بیان کرد: از ابتدای سال تا ۲۰ اسفند ماه سال جاری ۶۷۴ هزار و ۴۲۲ تماس با ۱۱۰ برقرار شده که اتز این میزان ۷۴ درصد عملیاتی،۲۰۴ درصد راهنمایی و ارشاد و ۸ درصد غیرعملیاتی بوده است.

*افزایش ۲۸۰ درصد کشفیات جرائم سایبری در استان

محمودی تصریح کرد: طی ۱۱ماهه سال جاری بیش از ۸ هزار و ۲۸۰ پرونده تشکیل شده که از این تعداد ۵ هزار ۸۰۶ نفر به کلانتری‌ها مراجعه داشته و ۸۱ درصد منجر به مصالحه شده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین اظهار کرد: در رابطه با جرائم سایبری طی ۱۱ماهه سال جاری ۲۸۰ درصد کشف داشتیم که در این راستا ۳۱۷ نفر  شناسایی و دستگیر و به مراجع قضایی تحو ل داده شده‌اند.

وی ادامه داد: گسترده فضای مجازی در حال رشد است و بیشترین تخلفات در این فضا شکل می‌کرد که تاکنون ۱۷۶ درصدی افزایش جرائم فضای مجازی را نسبت به سال گذشته داشته‌ایم که بیشتر در زمینه‌های برداشت‌های غیر مجاز، کلاهبرداری و مزاحمت اینترنتی، هتک حیثیت و نشر اکاذیب بوده است.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش ۸۲ درصدی کشف سوخت قاچاق خارج از شبکه توزیع بیان کرد: در زمینه پرونده‌های کلان بالای ۱۰میلیون تومان قاچاق کالا و ارز ۲۳ فقره پرونده داشتیم که نسبت به  مدت مشابه سال گذشته با یک درصد افزایش همراه بوده است.

محمودی با اشاره به افزایش ۲۳ درصدی کشفیات سرقت بیان کرد: طی سال جاری ۴ مورد انهدام باند کلاهبرداری در استان داشتیم که با فزایش ۱۰۰ درصدی کشف همراه بوده است.

فرمانده انتظامی استان قزوین با بیان اینکه در رارتباط با دستگیری جائلین حرفه ای ۱۰ درصد افزایش داشتیم، گفت: از ابتدای فروردین ماه سال جاری تاکنون ۲۸۱ میلیارد و ۹۵۵ میلیون ریال کالای قاچاق  و همچنین  ۲۵ مورد احتکار به ارزش یک میلیارد و ۵۶۳ هزار ریال در استان کشف شده است.

وی در ارتباط با پیشگیری از حوادث چهارشنبه سوری گفت: اجتناب از بدعت اشتباه چهارشنبه سوری به چهارشنبه سوزی با نظارت و آگاه سازی والدین به فرزندان صورت گیرد همچنین از نگهداری مواد محترقه خطرناک در آپارتمان‌ها و زیر زمین ها خودداری کنند.

*بیش از ۴هزار نفر در حوزه مواد مخدر دستگیر شدند

این مقام انتظامی ادامه داد: در حوزه کشفیات مواد محترقه خطرناک نسبت به سال گذشته افزایش کشف داشتیم و تاکنون ۲۹ نفر دستگیر شدند؛ این طرح تا شب چهارشنبه آخرسال ادامه دارد.

فرمانده انتظامی استان قزوین تصریح کرد:  افراد متخلف و هنجارشکن بر اساس قانون بازداشت می‌شوند و تا پایان تعطیلات نوروز مهمان پلیس خواهند بود.

محمودی ابراز کرد: تاکنون ۸ هزار ۷۲۰ قلم داروی غیر مجاز،۳۸ تن برنج تقلبی و لوازم یدکی به ارزش ۷میلیارد تومان در استان کشف شده است.

این مقام انتظامی با اشاره به  کشف ۲ تن و ۴۲۲ گرم کشف انواع مخدرگفت: تاکنون  ۴ هزار و ۶۱۷ نفر در حوزه مواد مخدر دستگیر شدند که در این راستا حدود ۵ درصد افزایش در دستگیری را داشته‌ایم.

وی با اشاره به طرح پاکسازی محلات و نقاط جرم خیز تشریح کرد: در این رابطه ۸۷۰ مرحله اجرای طرح داشتیم که  با ۲۹ درصد افزایش همراه بوده که از این میزان  ۲۷۶ مرحله پاکسازی محلات و ۷۵ مرحله طرح ارتقای امنیت اجتماعی بوده است

فرمانده انتظامی استان قزوین افزود: تاکنون در راستای جمع آوری معتادین متجاهر ۳۵۲ نفر دستگیری داشتیم که ۱۵۲ نفر تحویل کمپ‌های سطح استان شدند.

وی در پایان با بیان اینکه تعالی رفتار همراه با معنویت دینی  و اشراف عملیاتی در ماموریت‌هابرای کارکنان نیروی انتظامی در دستور کار است، گفت: در ایام پایانی سال تمام  تمهیدات ترافیکی، انتظامی و امنیتی مانند سال‌های گذشته به صورت شبانه روزی اجرا خواهند شد.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار