دست خالی وزارت راه در تأمین مابه‌التفاوت قیمت مسکن مهر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 177777
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۶
شاخص : عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی بودجه لازم برای تأمین قیمت تمام شده مسکن مهر را ندارد.

به گزارش شاخص نیوز: سیدکمال‌الدین شهریاری در گفت‌وگویی درباره مشکلات مسکن مهر، گفت: در شرایط کنونی بخش اعظمی از پروژه های مسکن مهر مورد بهره برداری قرار گرفته است، اما مشکل اصلی در این حوزه تأمین زیرساخت های مرتبط با مسکن مهر است که باید این مسئله تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مسکن مهر یک قرارداد سه جانبه میان دولت، پیمانکار و متقاضی است و حال گاهی اوقات علت اصلی تأخیر در تکمیل پروژه، عمل نکردن پیمانکار به تعهداتش است.

وزارت راه و شهرسازی بودجه لازم برای تأمین قیمت تمام شده مسکن مهر را ندارد وی با اشاره به اظهارات متولیان اجرای مسکن مهر مبنی بر اینکه اعتبارات لازم برای اجرای پروژه مسکن مهر از طریق منابع داخلی وزارت راه و شهرسازی تأمین می شود، گفت: به نظر من این وزارتخانه منابع لازم را برای تکمیل پروژه مسکن مهر ندارد و اگر قیمت تمام شده این پروژه افزایش می یابد، دولت باید منابع آن تأمین کند.

در غیر این صورت اگر دولت نسبت به آن اقدام نکند، افزایش هزینه ها بر دوش مردم می افتد. مشکلات کنونی مسکن مهر، عدم تکمیل زیر ساخت های آن است شهریاری ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی مسکن مهر، عدم تکمیل زیر ساخت های آن است، به طوری که این مسئله موجب شده که فرآیند بهره برداری از آن طولانی شده است.

بخشی از واحدهای مسکن مهر به علت نبود متقاضی، خالی باقی مانده اند این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: در شرایط کنونی بخشی از واحدهای و مجتمع های مسکن مهر به علت نبود متقاضی، خالی باقی مانده اند و برخی دیگر با وجود بودن متقاضی، تکمیل نشده اند، البته ساخت برخی از پروژه های مسکن مهر به علت عمل نکردن پیمانکاران به تعهداتشان همچنان باقی مانده است.

نشست ویژه کمیسیون عمران مجلس برای بررسی مشکلات مسکن مهر عضو کمیسیون عمران مجلس، بر لزوم تشکیل نشست ویژه کمیسیون عمران مجلس برای بررسی مشکلات مسکن مهر تأکید کرد و گفت: قطعا تمام مشکلات این حوزه و دلایل اعتراض متقاضیان باید در نشست مذکور با حضور مسئولان مربوطه مورد بررسی قرار گیرد.

منبع: صراط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار