دشمنان داخلی به دنبال تحریف شخصیت امام(ره) هستند/ جوانان امروز حماسی‌تر از گذشته پای انقلاب ایستاده‌اند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60429
تاریخ انتشار: ۱۵ خرداد ۱۳۹۴ - ۷:۱۸
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: امروز دشمنان داخلی و نوکران غربی می‌خواهند امام(ره) را تحریف کنند و می‌گویند امام زیاد هم ضدطاغوت نبود.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام عبد‌الکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‎‌های نمازجمعه این شهر که در مسجد‌النبی(ص) برگزار شد، اظهار کرد: قیام ۱۵ خرداد ویژگی‌هایی دارد که قیام‌های دیگر نداشتند مهم‌تر از همه اینکه قیام ما ریشه در قیام اباعبدالله(ع) داشت.

عابدینی در ادامه بیان کرد: مردم به خاطر حب به ابا‌عبدالله و اهل بیت(ع) قیام کردند و معلم آن‌ها ابالفضل‌العباس(ع) و اصحاب امام حسین(ع) بود؛ دراین قیام از هر گروه سنی حضور داشتند هم‌چنان که در قیام عاشورا از علی اصغر ۶ ماهه تا حبیب‌بن‌مظاهر حضور داشتند.

وی با اشاره به زیارت وارث گفت: قیام اباعبدالله آخرین قیام نبوده و ریشه در قیام ائمه(ع) دارد؛ از ویژگی‌های دیگر قیام ۱۵ خرداد که آن را منحصر به فرد می‌کند حالت معنوی آن است، با توجه به کلام قرآن؛ همه انبیاء آمده‌اند که مردم برای عدالت و قسط قیام کنند و همه امامان نیز این هدف را داشتند، وقتی قیام ما به خاطر اباعبدالله شکل گرفته پس ما هم آمدیم که عدل و قسط را برپا کنیم و باید بکوشیم تا این عدالت را به بهترین صورت به مرحله ظهور برسانیم.

امام جمعه قزوین درباره چشم‌انداز قیام ۱۵ خرداد بیان کرد: خداوند فرموده که ما در زبور نوشته‌ایم که زمین به بندگان شایسته سپرده خواهد شد (یعنی آینده از آن بندگان خالص خداست و برچیده شدن ظلم و تجاوز‌گری به حقوق دیگران و محو طبقاتی و فقر و غناست) و اگر جمعی انقلاب کنند تا دین خدا زنده بماند و برای ارزش‌های الهی و نجات مستضعفان عالم قدمی بردارند، خداوند وعده داده که آن‌ها را نجات خواهد داد.

 عابدینی به یکی دیگر از ویژگی‌های قیام بزرگ ملت ایران اشاره کرد و گفت: همه توکل ملت به خداوند بود و همین موضوع دلیل ایستادگی در برابر تمام کشورهای غربی و شرقی بود و احترام به مردم هم یکی دیگر از خصیصه‌های این قیام بود، احترامی که آثارش تا به اکنون ادامه داشته و دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: امام در سال ۵۹ فرمودند که مقصد شکستن ابر قدرت‌هاست. امروز ابهت پوشالی تمامی ابرقدرت‌ها درهم شکسته است و خودشان هم فهمیده‌اند که حرفشان دیگر خریدار ندارد و طبل توخالی هم نیستند.

عابدینی با معرفی عوامل این انقلاب بیان کرد: عوامل پیروزی انقلاب ایران با سایر انقلاب‌ها تفاوت دارد؛ رهبریت، ایمان و وحدت وقتی کنار هم قرار گرفتند خداوند امدادهای غیبی را به مردم هدیه داد.

امام جمعه قزوین با اشاره به بیانات دیروز مقام معظم رهبری اضافه کرد: امام خمینی(ره) پایه‌گذار تمدن نوین اسلامی بود، وقتی می‌فرمایند: «ما انقلاب را به تمام عالم صادر می‌کنیم» مخاطب همه ملت‌های جهان بود، همانطور که مقام معظم رهبری در این عصر همه ملت‌ها را مخاطب قرار می‌دهد. به دلیل همین همگانی بودن است که همه کشورها حساس شده و در مقابل ما ایستاده‌اند چون می‌دانند روی صحبت ما کل جهان است درواقع دشمن استقلال ایران اسلامی را هدف گرفته است.

وی با بیان اینکه دشمن در گذشته به دنبال این بود که امام به فراموشی سپرده شود، تصریح کرد: امروز دشمنان داخلی و نوکران غربی می‌خواهند امام(ره) را تحریف کنند و می‌گویند امام زیاد هم ضدطاغوت نبود. آن‌ها می‌خواهند امام را طور دیگری به نسل جدید معرفی کنند و قصد دارند کاخ نشینی را در کشور رواج دهند، اما خوشبختانه جوانان ما به مراتب آگاه‌تر، جدی‌تر و حماسی‌تر از نسل‌های گذشته به پای انقلاب ایستاده‌اند.

نماینده ولی فقیه قزوین در پایان با اشاره به قیام طلبه‌ها در فیضیه قم افزود: با اینکه آن‌ها کتک خوردند و رمقی نداشتند سوره مبارکه اذا جاء نصرالله و الفتح را می‌خواندند و خود را پیروز می‌دانستند و همه جمهوری اسلامی و نهضت مقاومت در کشور اسلامی فقط در فیضیه بود و شاه خواست با تخریب آن‌ها، همه چیز تمام شود اما به لطف پروردگار هم‌اکنون شاهد نهضت اسلامی در کل جهان هستیم.

انتهای پیام/۷۰۰/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار