دشمن می‌خواهد با ایده شهادت‌طلبی و ایثار شیعه را شکست دهد/ بعد از داعش شاهد فتنه قومیتی کُرد خواهیم بود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 55220
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ - ۲:۴۵
سردار تشکری‌زاده:
شاخص : سردار تشکری‌زاده همرزم سردار سلیمانی گفت: غرب به این نتیجه رسیده است که هروقت محکم برخورد کرده نتیجه برعکس گرفته و معتقد است با همان فرمولی که شیعه روی کار آمده باید آن را شکست داد و می‌خواهند با ایده شهادت‌طلبی و ایثار، اسلام و شیعه را شکست دهد.

.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، سردار تشکری‌زاده عصر چهارشنبه در مراسم «تجلی شیدایی۴» که همزمان با هفته هنر انقلاب اسلامی و به مناسبت گرامیداشت سالروز شهادت شهید سیدمرتضی آوینی در سالن سازمان تبلیغات اسلامی شهر قزوین برگزار شد با اشاره به پدیده شوم داعش و ریشه‌یابی این گروه تکفیری اظهار کرد: غرب عصر امروز را به نام تقابل تمدن‌ها نامگذاری کرده و این استراتژی بارها شکست خورده است.

همرزم سردار حاج قاسم سلیمانی خاطرنشان کرد: اینبار غرب از طریق شکاف‌های مذهبی و قومیتی وارد عمل شده است و برخی تحلیل‌گران معتقدند بعد داعش، شاهد فتنه قومیتی کُرد خواهیم بود.

وی افزود: امروزه یک فتنه‌ای علیه شیعه در جهان اسلام عملی شده و در همین راستا در مالزی کتاب حقیقت تشیع به انتشار رسیده و این کتاب در اندولزی، هند و پاکستان نیز توزیع شده است.

تشکری‌زاده اذعان داشت: در این کتاب مطالب ضدشیعی بیان شده با این سرفصل که شیعه مسلمان نیست و مهدورالدم است و گروهی که اختلاف بین شیعه و سنی را دنبال می‌کنند با انتشار این کتاب در دنیا غرب به هدفی که می‌خواهند؛ می‌رسند.

این کارشناس مسائل استراتژیک عنوان کرد: غرب باتمام وجود به این نتیجه رسیده است که هروقت محکم برخورد کرده نتیجه برعکس گرفته و معتقد است با همان فرمولی که شیعه روی کار آمده باید آن را شکست داد و می‌خواهند با ایده شهادت طلبی و ایثار، اسلام و شیعه را شکست دهند.

وی تاکید کرد: متاسفانه ما امروز شاهد اظهارنظر برخی عالمان اهل سنت علیه شیعه هستیم.

تشکری‌زاده ادامه داد: یکی از این عالمان یوسف قرضاوی که معتقد است ایران دشمن عرب بوده و سخنان قرضاوی در حماس تاثیرگذار خواهد بود.

IMG_7979

همرزم سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: در گذشته تلاش می‌شد که وحدت اسلامی شکل نگیرد و اهل سنت به اسلام نزدیک نشود اما امروزه تلاش می‌کنند استدلال‌های مذهبی این کار را پیش ببرند و تلاش می‌کنند تا شیعه و سنی را به جان هم بیندازند.

وی افزود: دشمنان تاکید می‌کنند که شیعه همان‌هایی هستند که با ما دشمنی می‌کنند پس از آن‌ها بپرهیزید.

این سردار افزود: بدنه داعش در عراق است و آن‌ها قربت‌الی‌الله و فی‌سبیل‌الله کار کرده و تصورشان بر این است که به وظیفه دینی خود عمل می‌کنند.

تشکری‌زاده با بیان اینکه تلاش یهود در راستای شکست اسلام است، افزود: قرآن دشمن‌ترین دشمنان اسلام را یهود معرفی می‌کند به طوری که استدلال یهودیان در جنگ با مسلمانان بر سر این است تا جامعه بین‌الملل آشتی کنند و تفکر مذهبی ملت‌ها به هم نزدیک شود.

داعش در اروپا اسلام مدنظر خود را به طور علنی تبلیغ می‌کند

وی با اشاره به اینکه هزینه داعش را عربستان و عمارات و قطر می‌پردازد، گفت: برخی از روحانیت اهل سنت جایگاه شیعه را نمی‌توانند بپذیرند درحالی که الگوی حکومتی شیعه، ولایت است و برداشت اهل سنت این است که داعش می‌تواند خلافت اسلامی مدنظر خود را احیا کند.

همرزم سردار سلیمانی تصریح کرد: درحال حاضر داعش در اروپا اسلام مدنظر خود را به طور علنی تبلیغ می‌کند ما در بعضی شهرها شاهد ترویج ایده برائت از اهل سنت هستیم که این اقدام از سوی دشمن برای به جان هم انداختن شیعه و سنی است تا شیعه به مقدسات اهل سنت توهین کند.

IMG_7989

وی اظهار کرد: آمریکا علی‌رغم ژست ضدداعشی که گرفته است در رأس داعش قرار دارد  و اگر کمک‌های آمریکا به داعش نبود در حال حاضر خیلی از قسمت‌های اشغال شده توسط داعش آزاد شده بود.

تشکری‌زاده با بیان اینکه ایران با ایستادگی مقابل آمریکا توسعه پیدا کرده است، عنوان کرد: ۸۵ کشور امروزه در عراق و سوریه با خیال جهاد در راه خدا در حال جنگ هستند.

وی با بیان اینکه یکی از راهکارهای برخورد با فتنه ترویج اسلام ناب است، گفت: روشنگری  امروز جهاد بزرگی است؛ یهود امروز در صدر دسیسه‌های علیه اسلام و شیعه قرار دارد و آن‌ها هفته وحدت را هفته برائت می‌نامند.

سردار تشکری‌زاده در پایان خواستار هوشیاری مردم شد و تاکید کرد که تنها در این صورت است که دشمن به اهداف خود نخواهد رسید.

مسئولین استانی و کشوری و جمعی از هنرمندان و خانواده شهدای استان از جمله میهمانان این همایش بودند و در پایان نیز از ۵ خانواده شهید هنرمند تقدیر شد.

انتهای پیام/۸۰۰/خ۳/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار