دفاع از حرمین وظیفه هر مسلمانی است
کد خبر: 102355
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
جانباز مدافع حرم:
شاخص : جانباز مدافع حرم با تاکید براینکه با دشمن متجاوز باید با زبان خودش حرف بزنیم گفت: از همه مردم،جوانان و مسئولین می‌خواهم همواره پشتیبان رهبری و ولایت فقیه باشند.

به گزارش خبرنگار فرهنگی شاخص،  سالگرد میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) به عنوان روز جانباز نامگذاری شده است. عباس (ع) بزرگ جانباز تاریخ انسانیت است که صحنه کربلا را تجلیگاه ایثار و جانبازی نمود.

همزمان با فرارسیدن سالروز میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز خبرنگار شاخص به گفت و گو با جانباز سرافراز مدافع حرم پرداخته است.

میثم برزگر از جانبازان مدافع حرم در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه اولین فرزند خانواده است، اظهار کرد: سال ۱۳۶۵ در قزوین متولد و پس از فعالیت در بسیج و علاقه‌ای که داشتم وارد نهاد مقدس سپاه پاسداران شدم.

وی با اشاره به اینکه دفاع از حرمین وظیفه هر مسلمانی است، ابراز کرد: با توجه به رسالت پاسداری و مسلمان بودنم بر خود واجب دانستم که برای دفاع از حرمین به سوریه بروم.

این جانباز مدافع حرم افزود: امروز من و همه جوانان وظیفه‌ای جز حرکت در مسیر شهیدان نداریم؛ اگر در حال حاضر کشور عزیزمان امنیت کامل دارد و با آرامش زندگی می‌کند، باید بدانیم آن را مدیون خون پاک شهیدان هستیم.

برزگر در خصوص جانبازی‌اش توضیح داد: ۴ام آذر ۹۴ در حین انجام ماموریت مستشاری درگیری سختی با تروریست‌ها رخ داد و در اثر انفجار خمپاره به سختی مجروح شدم.

IMG_1293

با دشمن متجاوز باید با زبان خودش صحبت کرد

وی با اشاره به اهمیت حضور مستشاران نظامی در خاک سوریه، عنوان کرد: اگر ما بیرون از مرزهایمان با دشمن نجنگیم و آن‌ها را آزاد بگذاریم به طور یقین چند وقت دیگر وارد خاک ایران اسلامی خواهند شد.

برزگر با بیان اینکه با دشمن متجاوز باید با زبان خودش صحبت کرد، گفت: حفظ امنیت و آرامش کشور و ملت ایجاب می‌کند در مقابل دشمنان ایستادگی کنیم حتی بیرون از مرزها و در کشورهای دیگر.

این جانباز سرافراز به خاطره‌ای از شهید سیاهکالی مرادی اشاره کرد و یادآورشد: آقا حمید شخص آرام و ساکتی بود، شب عملیات انگار که به او الهام شده باشد، غسل کرد و توسط یکی از دوستان که حرفه آرایشگری بلد بود موهایش را مرتب کرد و آماده شد.

وی اضافه کرد: «شب عملیات شهید سیاهکالی دومین نفر و من پنجمین نفر گروه بودم، وقتی انفجار رخ داد حمید به شدت مجروح شده بود اما هیچ حرفی نمی‌زد که مبادا در انجام ماموریت خللی ایجاد شود، حمید همه را شیفته اخلاقش کرده بود.

جانباز مدافع حرم بیان کرد: شهید سیاهکالی مرادی اسوه اخلاق اسلامی و صبر بود، ایشان از یک روحیه سلحشوری و حماسی عظیمی برخوردار بود که همواره بدون خستگی در انجام وظایف خود تلاش می‌کرد.

از مردم و جوانان می‌خواهم همواره پشتیبان رهبری و ولایت فقیه باشند

وی با بیان اینکه در عملیات‌‌ها و سختی‌ها به حضرت زینب (س) و امام عصر (عج) متوسل می‌شدیم، تصریح کرد: چون در راه خداوند جهاد می‌کردیم و برای حفظ اسلام می‌جنگیدیم دوری از خانواده و وطن برایمان خیلی سخت نبود.

برزگر با اشاره به اینکه همسرش نقطه قوت زندگی اوست، یادآور شد: باید قدردان زحماتش باشم چراکه حدود ۶ ماه است همراه من درد جانبازی‌ام را تحمل می‌کند.

این جانباز سرافراز اذعان داشت: اگر اجازه دهند با اینکه توان ندارم اما برای حفظ دین و امنیت وطنم مجدد به صحنه نبرد باز خواهم گشت.

برزگر در پایان تاکید کرد: از مردم، جوانان و به خصوص مسئولین می‌خواهم همواره پشتیبان رهبری و ولایت فقیه باشند و به هیچ قیمتی در برابر دشمنان کوتاه نیایند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار