ایران جانبی

» دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین(ع) بود
کد خبر: 173581
تاریخ انتشار: ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به اینکه دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین (ع) بود،گفت: نیروهای مسلح در جنگ تحمیلی توانستند با امکانات کم و صبر و استقامت، حماسه‌ای تاریخی بیافرینند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، مراسم رژه نیروهای مسلح سه گانه استان قزوین به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس صبح امروز همزمان با سراسر کشور از مقابل قرارگاه ۱۶ زرهی قزوین برگزار شد.

آیت الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ابتدای مراسم با بیان اینکه بنیانگذار نیروهای مسلح خداوند است، اظهار کرد: خداوند بنای این پایگاه را حمایت از مظلومین و مستضعفان عالم تعیین کرده است حتی اگر مسلمان نباشند.

وی افزود: نگاه خداوند به نیروهای مسلح جایگاه مرتفعی را برای نیروهای مسلح دینی ایجاد می‌کند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با بیان اینکه نیروهای مسلح باید از مردم حمایت کنند، ابراز کرد: پیامبراکرم(ص) فرموند اگر کسی صدای فریاد کسی را بشنود و به یاری او نشتابد مسلمان نیست.

عابدینی با اشاره به اینکه دفاع مقدس برگرفته از فرهنگ عاشورا و قیام امام حسین (ع) بود، خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح در جنگ تحمیلی توانستند با امکانات کم و صبر و استقامت، حماسه‌ای تاریخی بیافرینند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اضافه کرد: وفاداری نسبت به مردم، دین اسلام و رهبر انقلاب اسلامی از جمله ویژگی‌های حماسه حسینی است که نیروهای مسلح نیز به آن توجه داشتند.

وی با اشاره به بصیرت و دشمن شناسی مردم و نیروهای مسلح اظهار کرد: در هشت سال جنگ تحمیلی علی رغم تبلیغات مسمومی که دل‌ها را متزلزل و نیروها و مردم را ناامید می‌کرد اما مردم و نیروهای مسلح با بصیرت و دشمن شناسی لازم به انقلاب پایبند بودند و با الگو قراردادن حماسه عاشورا، راه خود را طی کردند.

عابدینی بیان کرد: ولایت مداری، همراهی با مردم و حق مداری در مقابل باطل نیز از ویژگی‌های نیروهای مسلح است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین تصریح کرد: ما همواره پشتیبانی مردم و اقشار مختلف را در جبهه‌های مختلف شاهد بودیم و اکنون نیز چشم امید مردم مظلوم یمن، سوریه و لبنان به نیروهای مسلح ایران اسلامی است.

وی با تصریح بر اینکه اکنون آمریکا جایی در خاورمیامه ندارد، گفت: امروز عرصه بر آمریکا تنگ شده است که نشان دهنده قدرت و اقتدار نیروهای مسلح ایران اسلامی است.

وی در انتها گفت: نیروهای مسلح همواره برای مبارزه با باطل و حمایت از مردم و مستضعفان پیشرو و آماده خدمت هستند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار