دفاع مقدس دانشگاهی بزرگ برای تمامی نسل‌ها است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 174183
تاریخ انتشار: ۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۹
فرمانده سپاه شهرستان البرز:
شاخص : فرمانده سپاه شهرستان البرز گفت: باید از دفاع مقدس درس گرفت و برای آیندگان ترسیم کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ طاهرخانی فرمانده سپاه شهرستان البرز در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته در این شهرستان ضمن تبریک هفته دفاع مقدس اظهار کرد: ۳۱ شهریور سال ۵۹ زمانی که صدام و رژیم بعث به ایران حمله کرد نفرات دشمن دوبرار ایران عزیز بود.

وی افزود: ۲۰۰هزار شهید،  ۳۲۸هزار جانباز که ۱۰۰ هزار نفر از آن‌ها شیمیایی هستند، ۴۵ هزار آزاده و ۲۵ هزار مفقودالاثر در در دفاع هشت ساله تقدیم انقلاب کردیم.

طاهرخانی در ادامه گفت: ۲۰۰ عملیات در طول هشت سال دفاع مقدس انجام گرفت که ۷۰درصد موفقیت آمیز بود و به پیروزی انجامید.

فرمانده سپاه شهرستان البرز تصریح کرد: باید از دفاع مقدس درس گرفت و برای آیندگان ترسیم کرد.

این فرمانده سپاه ابراز کرد: دشمن تصور می‌کرد که به راحتی می‌تواند ایران اسلامی را مورد تصرف قرار دهد اما در محاسبات خود اشتباه کرد چراکه رهبری امام راحل و بیانات و تصمیمات حکیمانه ایشان در کنار استقامت و مقاومت مردم و جانفشانی رزمندگان موجب شکست دشمنان شد.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس دانشگاهی برای رزمندگان بود گفت: اولین درس در دفاع مقدس گذشت و ایثار رزمندگان بود که از زندگی و جان و مال خود برای دفاع از کشور و مردم گذشتند.

طاهرخانی بیان کرد: یکی دیگر از درس‌های دفاع مقدس مدیریت و فرماندهی شخصیت‌های بزرگی بود که خود در تمامی امورات پیش قدم بودند.

فرمانده سپاه شهرستان البرز اضافه کرد: آیا مسئولین امروز این هنر و جرات را دارند که خود را فدای ملت کنند؟ همه ما باید از شجاعت فرماندهان دوران دفاع مقدس درس بگیریم.

وی یادآور شد: حفظ و حراست از بیت‌المال یکی دیگر از درس‌های بزرگ رزمندگان بود که امروز مسئولین باید سرلوحه کار خود قرار دهند.

این فرمانده سپاه عنوان کرد: دشمن و صدام با جنگ تحمیلی خواستند که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را سرنگون کنند غافل از اینکه خودشان ضرر کردند.

طاهرخانی افزود: صدام با بدنامی و ننگ به تاریخ پیوست اما امام و رهبر انقلاب اسلامی ماندگار شد و این به خاطر حرکت الهی امام خمینی(ره) بود.

فرمانده سپاه شهرستان البرز با بیان اینکه ملت ایران پیوسته در دفاع مقدس از جبهه‌ها پشتیبانی و دفاع کردند گفت: انسجام و یکپارچگی مردم درس دیگری بود که از دفاع مقدس گرفتیم.

وی یادآور شد: دشمن وقتی دید در صحنه نظامی با رزمندگان ما نمی‌تواند بجنگد حملات موشکی را به سمت مردم و شهرها نشانه رفت تا شاید بتواند ملت را از پشتیبانی جبهه‌ها و رزمندگان باز دارد و مردم را در برابر نظام قرار دهد.

این فرمانده سپاه عنوان کرد: جنگ همچنان ادامه دارد و اگرچه جنگ نظامی تمام شده اما جنگ اقتصادی ادامه دارد.

طاهرخانی اظهار کرد: دشمنان و در راس آن آمریکا که خون مظلومان از دستش می‌چکد، مردم را در محاصره اقتصادی قرار دادند.

وی تصریح کرد: دشمنان درصدد هستند تا با فشارهای اقتصادی مردم را منفعل کنند و در مقابل نظام قرار دهند اما ملت ایران یک ملت عاشورایی است که با هوشیاری و دشمن شناسی بالا در صحنه حضور دارد.

فرمانده سپاه شهرستان البرز گفت: دشمن درصدد ایجاد تقابل میان ملت‌ها به ویژه ملت‌های مسلمان است اما موفق نشدند.

وی اضافه کرد: عده‌ای تلاش می‌کنند تا در میان ملت ایران و عراق اختلاف ایجاد کنند و وحدت و مودت بین ملت‌ها را برهم بزنند.

طاهرخانی خاطرنشان کرد: عزت نفس، اتحاد و پیروی از ولایت فقیه و اعتقاد به خداوند موجب پیروزی ملت ایران در هشت سال دفاع مقدس بود.

فرمانده سپاه شهرستان البرز در انتها افزود: دشمن امروز از راه جنگ نرم و جنگ رسانه‌ای وارد شده است که باید با هوشیاری مراقب دین و فرهنگ  جامعه باشیم چراکه هدف اصلی دشمن متلاشی کردن خانواده‌ها است.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار