دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی کشور در قزوین راه‌اندازی شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 89472
تاریخ انتشار: ۲۴ دی ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۳
به منظور تسريع در حل اختلاف تجار و بازرگانان؛
شاخص : قائم مقام دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران گفت: به منظور تسریع و تسهیل در حل اختلاف تجار و بازرگانان دفتر مركز داوري اتاق بازرگاني در قزوين راه‌اندازي شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، حمیدرضا اصلانی از تاسیس بیست و نهمین دفتر مرکز داوری اتاق بازرگانی کشور در قزوین خبر داد و اظهار کرد: تا کنون ۲۸ مرکز داوری در کشور راه‌اندازی شده که این مرکز در راستای توسعه نهاد داوری و ترویج فرهنگ داوری در اتاق بازرگانی قزوین آغاز به کار کرده است.

قائم مقام دبیرکل مرکز داوری اتاق ایران حمایت از تجار و بازرگانان در اکثر استانها را هدف اصلی راه اندازی مرکز داوری اتاق بازرگانی دانست و گفت: استفاده از خدمات مرکز داوری علاوه بر تامین سلامت سرعت و دقت در رسیدگی و حل و فصل اختلافات به شیوه تخصصی موجب صرفه جویی در هزینه می شود.

این مسئول اعلام کرد: ورود بیش از ۱۳ تا ۱۵ میلیون پرونده به محاکم دادگستری درسال نگران کننده است و باید در مسیر کاهش این آمار گام برداریم.

اصلانی در ادامه خاطرنشان کرد: راه اندازی مراکز داوری در اتاق های بازرگانی استان‌های کشور گامی در مسیر جلوگیری از ارجاع پرونده ها به دادگستری است.

وی با بیان اینکه بازرگانان و فعالان اقتصادی در قراردادها شرایط داوری درج کنند، افزود: داوری سریع‌ترین مرجع جهت حل و فصل اختلافات قراردادی است و موجب امنیت سرمایه و بازگشت سریع آن در دعاوی تجاری می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار