دلار به سیم آخر زد/ طلا، طلا شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 163398
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۵
شاخص : افزایش قیمت طلا و سکه تاثیر بسیاری بر گرانی در قیمت سایر کالاها شده است.

به گزارش شاخص نیوز، قیمت‌ کالاهای اساسی از جمله میوه و مرکبات، صیفی‌جات، فرش، موبایل، لب تاب، دخانیات و اجاره‌خانه در سال جدید روند صعودی به خود گرفته و پیش‌بینی‌ها از افزایش مستمر کالاهای دیگر نیز سخن می‌گوید.

براساس بررسی‌های انجام شده، قیمت طلا در بازار روند صعودی گرفته است و و نوسانات در این بخش بازار همچنان ادامه دارد که البته کمتر به نفع مردم بوده است.

 پس از التهاباتی که نوسانات قیمت ارز به ویژه دلار در بازار کالاهای اساسی ایجاد کرد حال براساس پیش‌بینی برخی بازاریان، باید منتظر موج بعدی از گرانی‌ها در بازار بود چراکه افزایش قیمت دلار به افزایش هزینه تولید منجر شده و این موضوع به کالاهایی که دست مردم می‌رسد نیز تاثیرگذار خواهد بود.

در حال حاضر بازار همچون انبار باروتی است که حرکتی اشتباه در آن می‌تواند خسارتی ایجاد کند و در این بین مردم به عنوان نخستین کسانی خواهند بود که متضرر می‌شوند.

در نخستین روزهای کاری سال ۹۷، قیمت ارز به شکل قابل توجهی ۸۰۰ تومان افزایش یافت که شگفتی همگان را به دنبال داشت، صرافی‌های همدان توان پاسخگویی به نیاز شهروندان برای خرید ارز نبوده و با کمبود شدید ارز برای فروش به مردم مواجه شدند.

افزایش قیمت ارز به ویژه دلار، قیمت طلا را نیز بالا کشید تا نخستین تبعات افزایش قیمت ارز خود را در بازار طلا و سکه نشان دهد.

در حال حاضر قیمت برخی کالاهای اساسی کاهش نسبی داشته است که پیش‌بینی‌ها حکایت از آن دارد که این سیر نزولی دوام چندانی ندارد.

در حال حاضر قیمت بیشتر کالاها به دلیل این جو روانی در بازار با افزایش قیمت شدید مواجه بوده است به طوری که در بازار فرش قیمت هر تخته فرش بدون توجه به نام برند و کارخانه تولیدی بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار تومان، قیمت گوشی موبایل ۴۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان، قیمت لب‌تاب ۵۰۰ هزار تومان و قیمت دخانیات دو برابر شده است.

این روند افزایش قیمت ادامه خواهد داشت و تا زمانی که در بازار ارز ثباتی ایجاد نشود قطعا مشکلات بیش از پیش خواهد بود.

براساس مشاهدات خبرنگار فارس، مرغ گرم کشتار روز امروز هر کیلوگرم به قیمت ۷ هزار و ۲۰۰ تومان، ران و سینه ۷ هزار و ۷۰۰ تومان، مرغ سمین ۷ هزار و ۷۰۰ تومان، شنسیل ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان، بال مرغ ۷ هزار تومان، بوقلمون ۱۳ هزار تومان و مرغ کیسُم ۷ هزار و ۷۰۰ تومان در بازار همدان عرضه شد.

بازار گوشت قرمز که در سال گذشته با افزایش چشمگیری مواجه شده بود با کمترین تغییر به کار خود ادامه می‌دهد و سیاست‌های دستگاه‌های دولتی برای کاهش قیمت گوشت نیز موثر واقع نشد.

امروز هر کیلوگرم گوشت نرمه گوساله ۴۵ هزار تومان، گوشت مخلوط بدون استخوان گوساله ۴۰ هزار تومان، گوشت گوسفندی مخلوط یا لاشه نر ۴۵ هزار تومان، گوشت مخلوط گوسفند ماده ۳۵ هزار تومان، گوشت گوسفندی ران و سر دست نر ۵۶ هزار تومان، گوشت گوسفندی ران و سردست ماده ۴۶ هزار تومان، گوشت گوسفندی مخلوط بدون استخوان نر ۵۰ هزار تومان و گوشت گوسفندی مخلوط بدون استخوان ماده ۴۰ هزار تومان در بازار همدان عرضه شد.

امروز در بازار همدان هر کیلوگرم ماهی قزل‌آلا ۱۴ هزار تا ۱۶ هزار تومان، ماهی تیلاپیلا ۱۶ هزار تا ۲۱ هزار تومان، ماهی شیرجنوب ۲۱ هزار تا ۳۰ هزار تومان، ماهی حلوای سیاه ۲۶ هزار تومان، ماهی هوکی ۱۴ هزار تا ۲۵ هزار تومان، ماهی شوریده ۳۵ هزار تا ۳۷ هزار تومان و میگو ۴۱ هزار تومان عرضه شد.

بازار صیفی‌جات همدان نیز با کمترین تغییر نسبت به روزهای قبل روند ثابتی را پشت سر گذاشت به طوری که هر کیلوگرم سیب‌زمینی یک‌هزار و ۵۰۰ تا دو هزار تومان، پیاز یک‌هزار و ۳۰۰ تومان، گوجه‌فرنگی بوته‌ای یک‌هزار و ۵۰۰ تا یک‌هزار و ۵۰۰ تومان، سبزی خوردن ۳ هزار و ۵۰۰ تومان، بادمجان هزار و ۵۰۰ تا دو هزار تومان و کاهو هزار و ۵۰۰ تا دو هزار تومان و هویج ۷۰۰ تا هزار تومان در بازار فروخته شد.

امروز هر کیلوگرم موز درجه یک ۶ هزار تا ۷ هزار تومان، سیب زرد ۲ هزار و ۵۰۰ تا سه هزار تومان، سیب قرمز دو هزار و ۵۰۰ تا سه هزار تومان، پرتقال تامسون شمالی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان و کیوی ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان در بازار همدان عرضه شد.

براساس گزارش میدانی خبرنگار فارس این روزها هر کیلوگرم عدس ۸ هزار تا ۱۰ هزار تومان، نخود ۸ هزار تا ۹ هزار تومان، لوبیاچیتی ۱۰ هزار تا ۱۱ هزار تومان، لوبیا قرمز ۷ هزار تا ۷ هزار و ۵۰۰ تومان، لوبیا چشم‌بلبلی ۷ هزار و ۵۰۰ تا ۸ هزار تومان، لوبیا سفید ۸ هزار تا ۹ هزار تومان، لپه آذرشهر ۹ هزار تومان، لیمو عمانی ۳۴ هزار تومان و جو پرک ۲ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار همدان عرضه می‌شود.

این روزها که بازار تخم مرغ به سبب شیوع آنفلوآنزای مرغی با کاهش تولید مواجه بود قیمت‌ این محصول در بازار عرضه نیز به شدت افزایش یافت ولی با ورود تولیدات جدید روند نزولی قیمت تخم مرغ نیز آغاز شد.

در حال حاضر تخم مرغ دولتی شانه‌ای ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می‌رسد ولی قیمت تخم مرغ آزاد بیش از این میزان بوده و به دلیل کمبود تخم مرغ با نوسان قیمت در این بخش مواجه هستیم.

شکر نیز پس از افزایش قیمت در تابستان با کاهش نسبی به ثباتی رسید و امروز هر کیلوگرم قند کله ۳ هزار و ۲۰۰ تومان، قند شکسته ۳ هزار و ۶۰۰ تومان، شکر فله ۳ هزار تومان و شکر بسته‌بندی ۹۰۰ گرمی ۲ هزار و ۹۵۰ تومان عرضه شد.

نوسانات جدی بازار برنج پس از افزایش ۲۰ تا ۳۰ درصدی این محصول رفع شد به طوری که امروز هر کیلوگرم برنج هندی ۵ هزار و ۲۰۰ تا ۶ هزار تومان، برنج اروگوئه ۴ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج طارم هاشمی ۱۳ هزار تومان، برنج فریدون کنار ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان، برنج داریوش ۱۱ هزار تومان، برنج هاشمی درجه دو ۱۱ هزار تومان و برنج دم سیاه جواهری ۱۱ هزار تومان در بازار همدان عرضه شد.

بازار مورد علاقه بانوان هم روزهای رو به رشدی را طی کرد به طوری که هر گرم طلای ۱۸ عیار ۱۹۶ هزار تومان، تمام سکه ۲ میلیون و ۱۳۶ هزار و ۵۰۰ تومان، نیم سکه یک‌میلیون و ۵۰ هزار تومان و ربع سکه ۶۲۱ هزار تومان فروخته شد.

در حال حاضر قیمت مشخصی از ارز در بازار وجود ندارد و به لطف سیاست‌های ارزی بانک مرکزی و دولت هر لحظه یک قیمت در این بازار اعلام می‌شود.

منبع: فارس همدان

مطالب مرتبط

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

آخرین اخبار