ایران جانبی

» دلایل خواب‌آلودگی در فصل بهار +راهکار‌های درمان طب سنتی
کد خبر: 187321
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
شاخص : یک متخصص طب سنتی گفت: با استفاده از خوراکی‌هایی مثل آب زرشک، آب آلبالو و آب هندوانه می‌توانید خواب آلودگی بهاری را از خود دور کنید.
به گزارش شاخص نیوز: محمد باقر مینایی متخصص طب سنتی درباره علت ایجادخواب‌آلودگی بهاری و راه‌های مقابله با آن اظهار کرد: فصل بهار به دلیل مزاج گرم و تری که دارد شیرین‌ترین فصل سال محسوب می‌شود، این مزاج که مطلوب‌ترین مزاج طبیعت است با مزاج گرم و‌ تر جوانتر‌ها همراه می‌شود که در نهایت قرار گرفتن این افراد در حالت تعادل و ایجاد آرامش ذهنی را برای آن‌ها به همراه دارد که در نهایت این امر به خواب آلودگی می‌انجامد.
محبی/ راهکار‌های طب سنتی برای کنترل خواب آلودگی بهاری/ برای حفظ سلامتی در بهار کمتر غذا بخورید
وی بیان کرد: برای حفظ سلامت بدن در این فصول توصیه می‌شود از ترکیباتی مانند سکنجبین و آب هندوانه استفاده شود؛ استفاده از خیار بوته‌ای همراه با شربت سکنجبین هم می‌تواند اثر بخش مطلوبی بر بدن شما داشته باشد و آثار خواب‌آلودگی بهاری را در بدنتان کاهش دهند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد: این مواد به دلیل خاصیت مدری که دارند می‌توانند بدن را در دفع ترکیبات نامناسب همراهی کنند و به این امر سرعت بخشند.
محبی/ راهکار‌های طب سنتی برای کنترل خواب آلودگی بهاری/ برای حفظ سلامتی در بهار کمتر غذا بخورید

تغییرات پوستی در فصل بهار

مینایی درباره تغییرات ایجاد شده در پوست افراد اظهار کرد: در این فصل منافذ پوست بدن نسبت به فصول دیگر بازتر می‌شود و به همین دلیل هوا در آن جریان پیدا می‌کند؛ افزایش هوا در سیستم گردش خون تاثیرگذار است و باعث می‌شود اکسیژن بیشتری به اعضای بدن از جمله اعضای مهمی مثل مغز، قلب و کبد برسد؛ این امر باعث بهبود تعادل بدن می‌شود و در نهایت آرامش ذهنی را به ما هدیه می‌دهد، به طور کلی فصل بهار خواصی مانند سحرگاه و زمان بین‌الطلوعین دارد که می‌تواند در بهبود سلامت بدن موثر باشد.

وی تصریح کرد: تمامی گروه‌های سنی باید در این فصل توجه بیشتری به سلامت جسمانی خود داشته باشند و سفره غذایی آن‌ها از ترکیبات ارگانیک و طبیعی تشکیل شود تا بتواند به حفظ سلامت بدن کمک کند.

محبی/ راهکار‌های طب سنتی برای کنترل خواب آلودگی بهاری/ برای حفظ سلامتی در بهار کمتر غذا بخورید

این متخصص طب سنتی ادامه داد: استفاده از غذا‌های طبیعی و ارگانیک کمی دشوار‌تر است و شاید باعث شود در تهیه آن‌ها با مشکل مواجه شوید، اما کیفیت آن در سلامت بدن نقش مهم و چشمگیری دارد به طور کلی توصیه می‌شود که سعی کنید تا در این فصل کمتر از غذا‌ها به خصوص از غذا‌های سنگین استفاده و پیش از سیر شدن سفره را ترک کنید.

مینایی تاکید کرد: سعی کنید در این فصل خورده خواری و استفاده از تنقلات را کاهش دهید و مزاج هر ترکیبی را که قصد استفاده از آن را دارید در نظر بگیرید؛ استفاده از ترکیباتی که قابلیت تسهیل مزاج را دارند بسیار مفید است و می‌تواند به حفظ سلامتتان کمک کند.

وی افزود: افراد مختلف و به خصوص جوانتر‌ها می‌توانند با استفاده از موادی مثل آب آلبالو، آب زرشک، آب لیمو، آب غوره و غیره برای حفظ سلامتی و کنترل خواب‌آلودگی استفاده کنند.

انتهای پیام/۹۰۰
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار