دلسوز روحانی پیدا شد... - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 168187
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۷ - ۱:۲۰
شاخص : آقای حجاریان نگران است و می گوید وقتی ردّ صلاحیت گسترده اتفاق می افتد، افراد توانمند، شایسته و شجاع که بتوانند اصلاحات و تغییرات مورد نیاز کشور را جلو ببرند از دست می دهیم.

به گزارش شاخص نیوز: «معصومه ابتکار»، فعال اصلاح‌طلب و معاون رئیس‌جمهور روحانی، درباره اظهارات اخیر سعید حجاریان مبنی بر تحریم انتخابات آتی از سوی اصلاح‌طلبان، به خبرآنلاین گفته است:

«آقای حجاریان نگران است و می گوید وقتی ردّ صلاحیت گسترده اتفاق می افتد، افراد توانمند، شایسته و شجاع که بتوانند اصلاحات و تغییرات مورد نیاز کشور را جلو ببرند از دست می دهیم. شکی ندارم که تمام دیدگاه های آقای حجاریان دلسوزانه است، حالا ممکن است نقد و دیدگاهی دارد که نظر شخصی خودش است ولی به هر حال نظراتش دلسوزانه است.»[۷]

*اظهارات ابتکار در حالیستکه تحریم انتخابات در تمام نظامات سیاسی دنیا مساوی با خیانت یا بلاهت سیاسی انگاشته می‌شود و کسی از آن تلقی رفتار دوستانه ندارد.

از طرفی اصلاح‌طلبان هنوز داغ تحریم انتخابات مجلس نهم در سال ۹۰ را بر پیشانی دارند و در میان خود بصورت دائمی مشغول تأیید و تکذیب این رخداد زشت هستند. تا چه پیش آید…[۸]

در اشاره به «دلسوزانه بودن تمام دیدگاه‌های حجاریان» همچنین لازم به توضیح است که سعید حجاریان در فتنه سال ۸۸ دستگیر شد!

از دلسوزی‌های دیگر حجاریان می‌توان به تهدید کشور و نظام به تحریم انتخابات، نشر تئوری فتح سنگر به سنگر نظام، تأکید بر بهانه بودن بهشت برای روحانیون برای توجیه شهادت و اشاره به امکان تجدید نظر در انقلاب اسلامی اشاره کرد.

مسئله‌ای که به عنوان یک تأمل مهم در رفتارهای اصلاح‌طلبان وجود دارد علت ترس جمعی آنها از شخصی به نام سعید حجاریان است.

اظهارات خاضعانه درباره حجاریان، تکرار متصلّبانه سخنان او، تأکید بر اینکه او معلم سیاسی است و تأکید بر اینکه او دلسوز است؛ جملگی این سؤال را به ذهن متبادر می‌کند که چرا مشاهیر اصلاح‌طلب که مفتیان انتقاد و پذیرش انتقاد به شمار می‌روند اما درباره حجاریان تا این حد اظهار خشوع و تضرّع دارند؟

گفتنیست اظهار دلسوزی حجاریان البته شامل رئیس‌جمهور روحانی هم شده بود! او در اظهارات مورد اشاره معصومه ابتکار، با تأکید بر تحریم انتخابات گفته بود: دیگر محال است، بگذارند اصلاح‌طلبان دولت را بگیرند. باید کم‌کم عادت کنیم به امثال دولت اعتدال.

منبع: مشرق

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار