دلیل مجید مجیدی برای حضور در نمایشگاه کتاب - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58499
تاریخ انتشار: ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۹:۲۹
شاخص : مجید مجیدی کارگردان سینما با بیان اینکه کتاب همیشه یک دوست قدیمی است، گفت: فرهنگ کتابخوانی باید از دوران مدرسه و از طریق خانواده ها در افراد ایجاد شود و باید اقداماتی انجام شود که کتاب در سبد خانواده ها قرار گیرد.

به گزارش سرویس فرهنگی شاخص، کارگردان فیلم سینمایی «محمد رسول الله» که از غرفه ویژه پیامبر رحمت (ص) بازدید می کرد، گفت: در روزگاری که کتاب با فرهنگ روزانه ما بیگانه شده است، نمایشگاه کتاب فرصتی به شمار می آید تا در خلال آن افراد بتوانند با آثار جدید حوزه نشر آشنا شوند.

مجید مجیدی عنوان کرد: یکی از دلایل حضورم در نمایشگاه کتاب امسال این بود که چون در هشت سال اخیر توفیق ساخت فیلمی درباره حضرت محمد (ص) داشتم، فرصت داشتم تا تاریخ اسلام را تورق کنم و چند سال اخیر مطالعات من درباره زندگی پیامبر اسلام (ص) بود.

به گزارش ستاد خبری نمایشگاه کتاب وی افزود: راه اندازی غرفه ویژه پیامبر رحمت (ص) در شناخت پیامبر اسلام در جهان اسلام ضروری دارد. من معتقدم که خاتم پیامبران نزد امت خود غریب تر از سرزمین های دیگر است و قرائتی که اکنون در جهان اسلام از ایشان وجود دارد، با هویت و شخصیت زندگی ایشان متفاوت است.

کارگردان فیلم سینمایی «رنگ خدا» با بیان اینکه فرقه هایی که اکنون به نام اسلام فعالیت می کنند نام ایشان را دزدیده اند، گفت: در این میان باید این سوال را طرح کرد که نگاهی به کارها و اقدامات گروه هایی که داعیه اسلام دارند، چه نسبتی با اسلام دارد و چاپ و نشر این آثار برای روشنگری و قرائت صحیح از چهره پیامبر اسلام (ص) کمک خوبی است.

مجیدی با بیان اینکه در حوزه ترجمه آثار مربوط به پیامبر اسلام (ص) هم باید اقدامات گسترده ای انجام شود، یادآور شد: ترجمه آثار و کتاب های فاخر درباره خاتم پیامبران از زبان فارسی به عربی، انگلیسی و فرانسه، همچنین توزیع و تکثیر آنها در کشورهای دیگر موجب می شود قرائت صحیحی از پیامبر اسلام در جهان ارائه شود و تلاش افرادی را که می خواهند چهره خشنی از اسلام نمایش دهند خنثی کند.

وی افزود: در این میان کیفیت این آثار از کمیت آنها اهمیت بیشتری دارد. با تورق برخی از این کتاب ها مشاهده کردم که بسیاری از آنها تکرار مکررات است و معتقدم بهتر است به جای اینکه کتاب را به شکل انبوه و عناوین متعدد چاپ کنیم، کتاب هایی با کیفیت مناسب تر تولید کنیم.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران با شعار«خواندن، گفت وگو با جهان» از ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه در مصلی امام خمینی(ره)برگزار می شود.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:مشرق

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار