دوسالانه خوشنویسی کشور فرصتی برای معرفی استان است
کد خبر: 104730
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:
شاخص : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به برگزاری چهارمین دوسالانه خوشنویسی کشور در قزوین گفت: یکی از مولفه‌های فرهنگی که می‌توانیم قزوین را معرفی کنیم هنر فاخر خوشنویسی است.

اکبر اسکندری‌نژاد، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و دبیر چهارمین دوسالانه خوشنویسی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه چهارمین دوسالانه خوشنویسی کشور در استان قزوین برگزار می‌شود، اظهار کرد:  این دوسالانه در شهریور ماه سال جاری طی دوره حداقل ۲۰روزه برگزار خواهد شد.

وی افزود: چهارمین دوره دوسالانه خوشنویسی با بزرگداشت اسطوره برجسته تعلیق، خواجه اختیار معروف به منشی گناباد همراه خواهد بود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هدف از برگزاری این دوسالانه را آشنایی و بهره‌مند شدن علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی دانست و گفت: یکی از مولفه‌های فرهنگی که می‌توانیم قزوین را معرفی کنیم هنر فاخر خوشنویسی است.

دبیر چهارمین دوسالانه خوشنویسی توضیح داد: در دل این جشنواره نمایشگاه خوشنویسی هم خواهیم داشت که آثار با ارزش هنرمندان در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

اسکندری‌نژاد ابراز کرد: آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره توسط داوران مجرب داخلی بررسی و ۱۰نفر اول برگزیده به مرحله نهایی که به صورت حضوری برگزار می‌شود راه پیدا خواهند کرد.

این مسئول بیان کرد: دوسالانه خوشنویسی بین المللی است و تلاش می‌کنیم ۲۰ تا ۵۰ مهمان خارجی در این مراسم حضور داشته باشند.

وی در ادامه گفت: رده سنی خاصی برای حضور در جشنواره تعیین نشده است و بر مبنای آثار ارسال شده، شرکت کنندگان ارزیابی خواهند شد.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: بنیه‌های قوی و استعدادهای درخشان خوشنویسی در استان داریم اما اینکه امروز به عنوان پایتخت خوشنویسی در جامعه و کشور مطرح هستیم به دلیل تلاش مضاعف انجمن خوشنویسی قزوین بوده است.

اسکندری‌نژاد برگزاری دوسالانه خوشنویسی را از مهم‌ترین رخدادهای خوشنویسی در کشور دانست و گفت: به منظور برگزاری یک جشنواره برتر و ایده‌آل نیازمند همکاری همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها از جمله استاندار و شهردار قزوین هستیم.

دبیر جشنواره چهارمین دوسالانه خوشنویسی در پایان تصریح کرد: به منظور معرفی هرچه بیشتر پتانسیل فرهنگی استان در سطح کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین تمام توان خود را برای برگزاری جشنواره‌‌های شایسته به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
 • ممنوع التدریس کردن اساتید منتقد نباید به یک سنت تبدیل شود
 • نرخ رشد اقتصادی کشور قابل قبول نیست/ قدرت خرید مردم باید افزایش یابد/ وضعیت کنونی شایسته ملت ایران نیست
 • ایجاد ۲۲هزار اشتغال در سال گذشته/ کوچکترین اعتراض کارگری در استان نداشتیم
 • برخی کارگران در قزوین ۳۰ماه حقوق نگرفته‌اند/ ۳هزار نفر در استان متقاضی حمایت سازمان بهزیستی هستند
 • قراردادهای سفید امضاء ،گریبان‌گیر جامعه کارگری استان/ بدهی‌های تامین اجتماعی به علوم پزشکی مردم را با مشکل مواجه کرده است
 • لزوم توجه ویژه دولت به محرومان/ بیشترین مراجعات به نمایندگان مجلس برای رفع مشکلات کارگری است
 • ۲ ملی پوش والیبال استان در مسابقات آسیایی
 • وزیر کار به قزوین سفر می‌کند
 • برگزاری بیش از ۲۰۰ برنامه فرهنگی به مناسبت دهه کرامت در استان/ ۵۵ هزار خادم و خادمیار در سطح کشور فعالیت‌ می‌کنند
 • بیش از ۱۱ میلیون حاشیه‌نشین تحت پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند
 • ساماندهی بیماران روانی و مزمن در سطح استان/ ۴۹  واحد مسکن برای خانواده‌های دو معلول به بالا احداث می‌شود
 • کشف بیش از ۱۰ هزار پاکت سیگار قاچاق در قزوین
 • آخرین اخبار