دوسالانه خوشنویسی کشور فرصتی برای معرفی استان است
کد خبر: 104730
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۵ - ۹:۴۱
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین:
شاخص : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین با اشاره به برگزاری چهارمین دوسالانه خوشنویسی کشور در قزوین گفت: یکی از مولفه‌های فرهنگی که می‌توانیم قزوین را معرفی کنیم هنر فاخر خوشنویسی است.

اکبر اسکندری‌نژاد، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و دبیر چهارمین دوسالانه خوشنویسی صبح امروز در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، با بیان اینکه چهارمین دوسالانه خوشنویسی کشور در استان قزوین برگزار می‌شود، اظهار کرد:  این دوسالانه در شهریور ماه سال جاری طی دوره حداقل ۲۰روزه برگزار خواهد شد.

وی افزود: چهارمین دوره دوسالانه خوشنویسی با بزرگداشت اسطوره برجسته تعلیق، خواجه اختیار معروف به منشی گناباد همراه خواهد بود.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین هدف از برگزاری این دوسالانه را آشنایی و بهره‌مند شدن علاقه‌مندان به هنر خوشنویسی دانست و گفت: یکی از مولفه‌های فرهنگی که می‌توانیم قزوین را معرفی کنیم هنر فاخر خوشنویسی است.

دبیر چهارمین دوسالانه خوشنویسی توضیح داد: در دل این جشنواره نمایشگاه خوشنویسی هم خواهیم داشت که آثار با ارزش هنرمندان در معرض دید مخاطبان قرار خواهد گرفت.

اسکندری‌نژاد ابراز کرد: آثار ارسال شده به دبیرخانه جشنواره توسط داوران مجرب داخلی بررسی و ۱۰نفر اول برگزیده به مرحله نهایی که به صورت حضوری برگزار می‌شود راه پیدا خواهند کرد.

این مسئول بیان کرد: دوسالانه خوشنویسی بین المللی است و تلاش می‌کنیم ۲۰ تا ۵۰ مهمان خارجی در این مراسم حضور داشته باشند.

وی در ادامه گفت: رده سنی خاصی برای حضور در جشنواره تعیین نشده است و بر مبنای آثار ارسال شده، شرکت کنندگان ارزیابی خواهند شد.

مدیر کل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین تاکید کرد: بنیه‌های قوی و استعدادهای درخشان خوشنویسی در استان داریم اما اینکه امروز به عنوان پایتخت خوشنویسی در جامعه و کشور مطرح هستیم به دلیل تلاش مضاعف انجمن خوشنویسی قزوین بوده است.

اسکندری‌نژاد برگزاری دوسالانه خوشنویسی را از مهم‌ترین رخدادهای خوشنویسی در کشور دانست و گفت: به منظور برگزاری یک جشنواره برتر و ایده‌آل نیازمند همکاری همه ارگان‌ها و دستگاه‌ها از جمله استاندار و شهردار قزوین هستیم.

دبیر جشنواره چهارمین دوسالانه خوشنویسی در پایان تصریح کرد: به منظور معرفی هرچه بیشتر پتانسیل فرهنگی استان در سطح کشور، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قزوین تمام توان خود را برای برگزاری جشنواره‌‌های شایسته به کار خواهد گرفت.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار