دوستی و همکاری با کشورهای مسلمان پیام اصلی رزمایش «الی بیت‌المقدس» است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 57265
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۵:۵۳
معاون اجرایی سپاه استان قزوین:
شاخص : معاون اجرایی سپاه استان قزوین با اشاره به برگزاری رزمایش «الی‌بیت‌المقدس» گفت: علاوه بر دوستی‌، همکاری و همیاری با کشورهای مسلمان به عنوان پیام اصلی این رزمایش؛ ما به دشمن می‌فهمانیم که نسبت به هر ظلمی سکوت نخواهیم کرد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، سرهنگ ابوالفضل طاهرخانی پیش از ظهر امروز در نشست با خبرنگاران جمعی استان که به مناسبت برگزاری رزمایش الی‌بیت‌المقدس در مجتمع شهید آوینی برگزار شد، اظهار کرد: یکی از مصادیق و ابزارهایی که هر سال نیروهای مسلح کشور برای ارتقا توان نظامی و به نمایش گذاشتن اقتدار و جایگاه نظامی به اجرا می‌گذارند انجام رزمایش‌های نظامی است.

معاون اجرایی سپاه صاحب‌الامر(عج) استان قزوین با توجه به حوزه‌های رزمایش نظامی استان که از تاریخ پانزدهم تا ۱۸ اردیبهشت به صحنه نمایش به اجرا خواهد رسید بیان کرد: روز ۱۵ و  ۱۶ رزمایش مربوط به بسیج خواهران است و روزهای ۱۷ و ۱۸ اردیبهشت مربوط به گردان‌های بیت‌المقدس که با عنوان و شعار مدافعان حرم برگزار می‌‍شود.

وی در ادامه فلسفه این رزمایش را مورد تهدید قرار دادن دشمنان اسلام عنوان کرد که با دسیسه‌ها و ترفندهای مختلف قصد براندازی اسلام را دارند.

 طاهرخانی اذعان داشت: از جمله ماموریت‌های این رزمایش تداوم آموزش و تست آمادگی و جسمانی و اجرای میدان تیر و فراخوانی‌ها در مناطق مختلف است که در نواحی مختلف استان به اجرا خواهد رسید.

این مسئول در ادامه توضیح داد: ماموریت اصلی رزمایش کوثر امداد نجات است که با ابعاد خود امدادی و دیگر امدادی و تمرینات؛ سناریوی از قبل تعیین شده به نمایش گذاشته می‌شود.

وی همچنین به موضوع امداد و نجات قزوین با توجه به موقعیت استان در راس بلاهای طبیعی و کمک به آرام‌بخشی جامعه اهم کارهای امنیتی است که طی ۲ روز به اجرا گذاشته خواهد شد اشاره کرد.

معاون اجرایی سپاه استان  تصریح کرد: ۳۰ گردان از جمله میدان رزم، عاشورا، الزهرا(س) و بسیج اقشاری در ۷ منطقه استان صبحگاه مشترک خواهند داشت.

 وی ادامه داد: بعد از صبحگاه مشترک در مناطق عملیاتی رزمایش حضور پیدا می‌کنند.

این مسئول مناطق عملیاتی رزمایش را این‌گونه عنوان کرد: شفیع آباد و تیپ ۸۲ صاحب‌الامر(عج) قزوین، آقچه‌کن تاکستان، رودک بویین زهرا، محمدیه البرز، رحمت آباد آبیک  و ۳۰ کیلومتری آوج از جمله مناطق عملیاتی رزمایش محسوب می‌شود.

وی پیام اصلی این رزمایش پیام دوستی،همکاری و همیاری نسبت به کشورهای مسلمان از جمله سوریه، عراق و یمن دانست و عنوان کرد:  پیام دیگر این رزمایش برای دشمنان اسلام این است که ما نسبت به هر ظلمی سکوت نخواهیم کرد و این آمادگی برای اسلام وجود دارد که به عنوان مدافع اسلام عمل کند.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار