ایران جانبی

» دولت با بودجه ۱۴میلیاردی برای کالاهای اساسی چه کرده است؟
کد خبر: 193482
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱:۱۳
شاخص : عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: با گذشت ۵ ماه از سال دولت گزارشی درباره مصوبه مجلس برای اختصاص ۱۴میلیارد دلار به کالاهای اساسی ارائه نکرده است.

به گزارش شاخص، حجت‌الاسلام سید جواد حسینی‌کیا عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با گذشت ۵ ماه از سال همچنان دولت گزارشی درباره مصوبه مجلس برای اختصاص ۱۴ میلیارد دلار به کالاهای اساسی ارائه نکرده است، گفت: دولت باید به مردم و مجلس پاسخ دهد که؛ ۱۴ میلیارد دلار بودجه کالاهای اساسی را به چه‌کسانی داده و آنها را چگونه توزیع کرده است؟

وی با تصریح به اینکه عدم برنامه منسجم اقتصادی در دولت امری روشن و مبرهن است، ادامه داد: اگر تیم مدیریتی دولت منسجم و دارای برنامه بود در چند وقت اخیر شاهد افزایش بی‌رویه قیمت کالاها و اجناس ضروری نبودیم؛ یک روز گوشت، یک روز سیب‌زمینی روز دیگر مرغ و فردا کالاهای دیگر دچار تغییر قیمت می‌شوند.

نماینده مردم سنقر در مجلس با تأکید بر اینکه هیچ‌ فرد یا سازمانی نیز پاسخگوی این نابسامانی‌ها و عدم نظارت نیست، عنوان داشت: یکی از مشکلاتی که در چند سال اخیر گریبان دولت را گرفته عدم مدیریت نقدینگی کشور است که باعث شده یک روز بازار مسکن و روز دیگر ارز و روز دیگر طلا یا خودرو دستخوش حوادث شود و شاهد کاهش ارزش پول ملی باشیم.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: البته مهمتر از اعلام کسانی که ارز ۴۲۰۰تومانی گرفتند، اعلام اسامی کسانی است که دستور تقسیم ارز ۴۲۰۰تومانی را داده بودند.

منبع:تسنیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار