دولت با روحیه جهادی برای حل معضل بیکاری تلاش کند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 67196
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ - ۷:۴۱
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین: دولت باید آستین‌ها را بالا زده و با روحیه جهادی برای رفع بیکاری، تولید مفید و فعال کردن کارخانه‌های ورشکسته تلاش کند.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص، حجت‌الاسلام عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی شهر قزوین برگزار شد، اظهار کرد: هر چقدر که برایتان مقدور است برای تحصیل تقوا بکوشید، آن‌هایی که اهل تقوا هستند دشمن را با هر رنگ و لباسی می‌شناسند.

این مسئول با بیان اینکه در صورت نبود تقوا دشمن و شیطان بر ما چیره می‌شود، ابراز کرد: در صورت داشتن ایمان و توکل واقعی به خداوند، شیطان نمی‌تواند بر انسان مسلط شود.

امام جمعه شهر قزوین با اشاره بر حدیثی از امام رضا(ع) در رابطه با احیا کردن آرمان‌ها و اعتقادات خاطر نشان کرد: علوم مختلف را یاد بگیرید و احادیث را به دیگران انتقال دهید.

حجت‌الاسلام عابدینی با تاکید بر حفظ ستون امامت و ولایت در جامعه اسلامی عنوان کرد: بنا بر احادیث، کتاب و عترت دو جزء جدایی ناپذیراند؛ همواره باید برای حفظ امامت و پشتیبانی از ولایت فقیه کوشا باشیم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به روز جهانی مساجد، خاطرنشان کرد: روز جهانی مساجد برای شناختن مسجد به مردم، ترویج احکام الهی و تفسیر قرآن در بین عموم مردم است.

این مسئول در ادامه به هفته دولت در مناسبت‌های پیش‌رو اشاره کرد و گفت: سرمایه، نیروی انسانی و مدیریت به عنوان سه عامل پیروزی در تمام دولت‌ها است.

وی افزود: سه عنصر ایمان و وحدت و حضور رهبری توانست انقلاب مردم ایران را به پیروزی برساند و با حضور این عناصر خدای متعال برکات آسمانی و امدادهای غیبی خود را نصیب ملت ما کرد.

امام جمعه شهر قزوین در ادامه با بیان اینکه سرمایه و نیروی انسانی را داریم، تشریح کرد: دولت باید با روحیه جهادی آستین‌ها را بالا زده و برای رفع بیکاری، تولید مفید و فعال کردن کارخانه‌های ورشکسته تلاش کند.

حجت‌الاسلام عابدینی با اشاره به وجود ۹۰۰هزار فارغ‌التحصیل دانشگاهی بیکار، یادآور شد: باید با فعال کردن سه عنصر یاد شده دست به دست هم دهیم چراکه در آن صورت عنصر غیبی خداوند نیز برکات خود را می‌گشاید.

این مسئول با اشاره به روز صنعت دفاعی افزود: از خداوند بابت دست‌آوردهای صنعت دفاعی که سبب به زمین نشاندن دشمنان شده و جرات هر حرکتی را از آنان گرفته است سپاسگزاریم.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: مناسبت دیگر اشغال ایران توسط متفقین و فرار رضاخان است.

وی در ادامه توضیح داد: قصه رضاخان مانند بت‌پرستانی که به وسیله خرما بت‌هایی را در اشکال متنوع می‌ساختند و در زمان گرسنگی آن را می‌خوردند است.

حجت‌الاسلام عابدینی در ادامه افزود: رضاخان مانند بت‌پرستان که بت‌ها را می‌خوردند در زمان حمله متفقین از ایران گریخت و یک لحظه هم حاضر به پایداری برای کشورش نشد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین ادامه داد: باید به منافقینی که گمان می‌کنند اگر استکبار جهانی به آن‌ها چراغ سبز نشان داده و آن‌ها را تحویل بگیرد، می‌توانند در ایران خودی نشان داده و به نفع آمریکا در ایران جا محیا کنند بگوییم که کور خوانده‌اند و این آرزو را به گور خواهند برد.

عابدینی شیطنت‌های آمریکا علیه ایران را عاملی برای نفوذ به کشور دانست و تاکید کرد: غربی‌ها در داخل همیشه به دنبال انسان های خائنی هستند که به واسطه آنها بتوانند به اهداف شوم خود برسند.

امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر اینکه همواره باید مراقب توطئه های آمریکا باشیم، گفت: کسانی که چشم به خارج از مرزها دوخته اند باید بدانند آمریکا دیگر کدخدای دنیا نیست بلکه با مشکلات مختلفی روبرو است که برای خروج از آنها خود نیازمند مدیریت دیگران می باشد.

وی در پایان با تبریک ولادت حضرت امام رضا(ع) گفت: هدف آمریکا نفوذ در منطقه است که قطعا مانند آرزوهای دیگرش به گور خواهد برد.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۱/و

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار