دولت به جنایات میانمار واکنش نشان دهد/ روح ولایت در غدیرخم بر پیکره دین دمیده شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 145857
تاریخ انتشار: ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۳:۰۷
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین گفت: دولت ایران واکنشی جدی نسبت به جنایات میانمار نشان دهد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص نیوز؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی امام جمعه قزوین در خطبه‌های نماز جمعه این هفته که در مسجدالنبی برگزار شد با بیان اینکه تقوا با ولایت کامل می‌شود اظهار کرد: روح ولایت در غدیرخم بر پیکره دین دمیده شد و بزرگترین همایش بین‌المللی در تاریخ اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه تفرقه و تشدید برای مؤمنان نیست افزود: مؤمنان حامی و دوستدار یکدیگرند و این رویه باید در عرصه‌های اجتماعی مختلف دیده شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه غدیرخم یکی از موثرترین و سرنوشت سازترین واقعه دنیاست ابراز کرد: نمی‌شود این عید را مخصوص شیعیان دانست چراکه برای همه اهل عالم و مسلمانان دنیاست زیرا ریشه در قرآن کریم دارد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تاکید بر اینکه  غدیر خم ره آوردی برای جهانیان است عنوان کرد: با واقعه غدیر سرنوشت جهان به ظهور و عدل و عدالت جهانی گره خورد.

عابدینی تصریح کرد:  عاشورا آمده تا غدیر تداوم داشته و استمرار پیدا کند؛ این واقعه جشن برافراشته شدن پرچم الهی در برابر کفر، ظلم و نفاق است.

وی با تصریح بر اینکه فرهنگ غدیرخم منشور حکومت‌های جهانی است گفت: امام حسین (ع) به استناد غدیر خم قیام کرد.

نماینده ولی فقیه در استان خاطرنشان کرد: مراسم و جشن غدیر باید هرسال باشکوه تر از سال قبل برگزار شود تا پیام غدیر به نسل‌های آینده برسد.

امام جمعه قزوین با اشاره به جنایات میانمار تاکید کرد: صهیونیست ها در این جنایت‌ها دست دارند و هم پیمانانشان به آن دامن می‌زنند.

وی بیان کرد: این جنایات غیرقابل تحمل است و متاسفانه جامعه اسلامی هم سکوت می‌کند؛راهپیمایی حداقل کار است که می‌توان در حمایت از این مردم مظلوم انجام داد.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه دولت ایران باید اقدامات جدی در اعتراض به جنایت‌های میانمار داشته باشد افزود: مجامع بین‌المللی نسبت به ظلم یک حیوان فریادشان بلند می‌شود؛ چرا در برابر کشتار انسان‌های مظلوم سکوت کرده‌اند.

وی در ادامه با اشاره به قیام ۱۷ شهریور در تهران تشریح کرد: این قیام کار خود را کرد و بعد از آن شمارش معکوس نابودی رژیم شاهنشاهی آغاز شد.

عابدینی یازده سپتامبر و انفجار برج‌های دوقلو در آمریکا را از دیگر وقایع تاریخ یاد کرد و گفت: آمریکا این اتفاق ساختگی را یک حمله تروریستی جلوه کرد تا به این بهانه وارد منطقه خاورمیانه شود.

وی ادامه داد: آمریکا اسرائیل را پایتخت ظلم و جنایت خود در منطقه خاورمیانه قرار داد اما امروز شاهد فروپاشی این قدرت‌های پوشالی هستیم.

امام جمعه قزوین در پایان افزود: برای رسیدن پیکر پاک شهید حججی لحظه شماری می‌کنیم که بنا به فرموده مقام معظم رهبری حجت را بر همگان تمام کرد.

انتهای پیام/  ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار